E hënë, 1 Mars, 2021
3 C
Tirana

Lojtari i Kombëtares U-17 midis 9 ekipeve zgjedh Kaljarin

Klajdi Pici, së fundmi, ka kryer transferimin tek Kaljari, pas disa sezoneve të suksesshme në akademinë e Suno Novara.

Djaloshi 16-vjeçar, i grumbulluar nga përfaqësuesja U-17, ka firmosur një kontratë trevjeçare me klubin e Kaljarit, siç u lejohet futbollistëve nën moshën 18-vjeçare.

Mediet italiane bëjnë me dije se talenti kishte oferta gjithashtu edhe nga Empoli, Fiorentina, Specia, Entela, Sampdoria, Alesandria, Lugano dhe Genk. Por, menaxheri Dorian Shkira ka gjetur një akord me Kaljarin, duke pasur bindjen se në këtë klub, Pici do të gjente shumë shpejt hapësira edhe me ekipin e parë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Koronavirusi: Regjistrohen 986 raste të reja dhe 19 viktima

Kurba e koronavirusit në Shqipëri vijon të mbetet e lartë, pasi në 24 orët e fundit janë regjistruar 986 raste të reja. Ndërkohë, 19 persona...

Video/ Shkëputet masa gjigande e akullit në Antarktidë

Një ajsberg i madh që i afrohet madhësisë së Londrës së Madhe është shkëputur nga Antarktida, afër stacionit kërkimor Halley të Britanisë. Instrumentet sipërfaqësore në...

SHBA/ Gjykata gjobit me 65 milion dollarë rrjetin social Facebook, ja arsyeja

Një gjykatës federal ka aprovuar një gjobë prej 650 milion $ të një procesi gjyqësor mbi privatësinë kundër Facebook për pretendimin e përdorimit të...

Basha pyet qytetarët: Nuk jeni të kënaqur me drejtuesit? Ndërrojini (Video)

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka publikuar një video në rrjetin social, Facebook, ku i këshillon qytetarët që t'i ndërrojnë drejtuesit e tyre...

Ndryshimi i klimës, po bën që sezonet e alergjive të nisin më herët

Kokrrat e polenit nga bimët që lulëzojnë, fluturojnë zakonisht edhe qindra kilometra përmes erë. Tani duket se kriza e klimës e ka përshpejtuar udhëtimin...