E enjte, 5 Gusht, 2021
21.5 C
Tirana

LeBron James nuk ia del, Golden State kampion i NBA (Video)

Golden State Warriors është kampion i NBA, pasi ka mbrojtur titullin kampion përballë Cleveland Cavaliers të LeBron James me një fitore bindëse 4-0 me ndeshje. Finalja e madhe e titullit kampion në NBA zhvillohet me 5 takime dhe kush fiton më shumë hipotekon titullin kampion.

Në Quicken Loans Arena të Clevelandit, Warriors morën edhe fitoren e fundit me rezultatin 85-108, atë që ju duhej për të mbyllur finalen dhe për t’u shpallur kampionë. Kampionët dominuan sfidën veçanërisht në fraksionin e parë dhe të tretë, ku edhe siguruan distancën nga kundërshtari, ndërsa LeBron James nuk arriti të dalë në lojën e tij.

Ylli i Cavs regjistroi vetëm 23 pikë, 8 asiste dhe 7 rikuperime, teksa u la në hije nga një Stephan Curri i jashtëzakonshëm, me 37 pikë, 4 asiste dhe 6 rikuperime. Kjo ishte finalja e katërt radhazi që shikonte përballë njëra-tjetrës Golden State Warriors dhe Cleveland Cavaliers, me këta të fundit që kanë fituar vetëm një herë dhe kanë humbur 3 të tjerat.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Situatë alarmante nga zjarret në Shqipëri

Prej disa ditësh Shqipëria ndodhet e përfshirë nga zjarret, pothuajse në të gjithë territorin e saj. Sipas të dhënave zyrtare nga Agjencia e Emergjencave...

I nxorrën fytit qumështin e dhisë së Karaburunit, kishte shijen e zjarrit

Nga: Lorenc Vangjeli Eqrem bej Vlora ka një përshkrim të jashtëzakonshëm të qelizës njerëzore shqiptare në librin e tij “Kujtime 1885 – 1925”. Evropianoperëndimori fisnik...

Moti bën kthesën e madhe, nesër priten reshje shiu

Nga nesër, gradualisht mbi vendin tonë pritet depërtimi i masave ajrore relativisht të paqëndrueshme, të lagështa dhe më të freskëta me origjinë veriperëndimore. Moti...

Sa na kushton një zjarrvënie!

Nga: Dritan Hila Canadair, Viking, Bombardier jane emrat qe njihen avionët e shuarjes së zjarreve. Kushtojnë nga 35-65 milionë dollarë për njësi. Po kaq kushton...

Ekstradohet nga Greqia ish-anëtari i bandës së Cerrikut

Një ish-anëtar i Bandës së Cerrikut është ekstraduar nga Greqia. Nga Zyra Qendrore Interpol Tirana është kryer ekstradimi i shtetasit Bashkim Buzani, 50-vjeç. Ky...