E enjte, 21 Tetor, 2021
21.5 C
Tirana

Kryemadhi nga Lushnja: Prioritet subvencionimi i fermerëve

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi prezanton kandidatët për deputëtë ne Lushnjë.

Ajo ka theksuar se ne kanë 5 prioritete kryesore, ku ka renditur ndër më kryesorët: subvencionimin e fermerëve, rikthimin e të rinjve në vend dhe pajisjen e fermerëve me kartë.

Midis të tjerash Kryemadhi tha se qeveria ka favorizuar importin e mallrave bujqësore, duke i lënë stok prodhimet e fermerëve vendas.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Super-operacioni i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të arrestuar

Pas disa muajsh hetime dhe zbardhje përgjimesh, SHÇBA në bashkëpunim me Gjykatën e Tiranës kanë dhënë “urdhër-arrestin” për 4 efektivë policie në Tiranë, dhe...

Më në fund, Luli nisi të flasë…

Nga: Artur Ajazi Lulzim Basha, e ka thyer heshtjen, ka nisur të flasë. Ai e ka “prishur” qetësinë, dhe ka goditur drejt në shenjë, duke...

Paloma përlot me rrëfimin e rrallë: Abortova dy shtatzëni (VIDEO)

Paloma është një ndër konkurrentet e "Big Brother VIP" e cila ka shkaktuar shumë polemika në shtëpinë më të famshme në Shqipëri. Së fundmi,...

Çmimi Nobel në ekonomi-ide të reja mbi tregun e punës dhe pagën minimale

Nga: Adrian Civici Çmimi Nobel në ekonomi për vitin 2021 ju akordua tre ekonomistëve të shquar, përfaqësues të ekonomisë eksperimentale: David Card, Joshua Angrist dhe...

Dy satelitët e Shqipërisë në hapësirë/A po imiton Rama projektin e Erdoganit?

Dy satelitët e Shqipërisë do të lëshohen në hapësirë në mars dhe qershor. Kryeministri Rama publikoi një video, ku diskutohet për planin e qeverisë...