E diel, 16 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Kreu i FIFA-s, Infantino pozitiv me koronavirus

Një tjetër personazh i botës së futbollit ka rezultuar pozitiv me koronavirus.

Bëhet fjalë për presidentin e FIFA-s, Xhani Infantino.

Lajmi është bërë i ditur nga faqja zyrtare e FIFA-s.

Mësohet se Infantino është izoluar dhe ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore.

“Të gjithë njerëzit që kanë patur kontakt me Presidentin e FIFA-s gjatë ditëve të fundit janë informuar në përputhje me rrethanat dhe atyre u kërkohet të ndërmarrin hapat e nevojshëm. FIFA i uron Presidentit Infantino nshërim sa më të shpejtë”, thuhet në deklaratë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...