E diel, 13 Qershor, 2021
18.5 C
Tirana

Joakim Lëv: Gjermania favorite për Europianin, nuk kemi vdekur ende

Gjermania fitoi të mërkurën në mbrëmje minimalisht në miqësoren ndaj Çekisë. Goli i vetëm u shënua nga Lukas Valdshmid, ndonëse rastet për shënim nuk munguan nga djemtë e Lëvit.

Trajneri i “Pancerave” tha dje gjatë grumbullimit të skuadrës së tij se në ndeshjet e ardhshme me Ukrainën dhe Spanjën do të shihet skuadra e vërtetë.

Lëv u ndal edhe një herë tek objektivi i madhor që ka skuadra e tij, Europiani. Për gjermanin, skuadra duhet të jetë gati në qershor për t’i shkuar sa më pranë fitimit të trofeut.

“Të gjitha ndeshjet që po luajmë tani duhet të na shërbejnë për kompeticionin madhor. Ne jemi Gjermania dhe objektivi ynë është gjithmonë të jemi protagonistë. Edhe në Botërorin e Brazilit shumë pak na shihnin si favoritë, por në fund të gjithë e panë se çfarë ndodhi”, pohoi Lëv.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Belgjika mposht me lehtësi Rusinë, Lukaku i dedikon golin Eriksen (Video)

Përfundon ndeshja midis Belgjikës dhe Rusisë, e vlefshme për grupin B të kompeticionit europian ''EURO 2020''. Skuadra e drejtuar nga Martinez ka shkatërruar rusët...

VOA: Takimin më të vështirë, Biden do e ketë me Erdogan

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan do të takohet me presidentin amerikan Joe Biden të hënën në takimin e nivelit të lartë NATO-s për diskutime...

Putin nënshkruan ligjin që mbron të dhënat e zyrtarëve të sigurisë

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka nënshkruar një ligj që po vlerësohet se mund të pengojë përpjekjet për ekspozimin e korrupsionit ose kërkesën për llogaridhënien...

Itali: Vaksinimi me AstraZeneca, vetëm për personat mbi 60 vjeç

Vaksina Astrazeneca në Itali do të përdoret vetëm për njerëzit mbi 60 vjeç. Lajmi vjen pas rasteve të rralla të trombozës që kanë ndodhur...

Shqipëria ngjitet në çatinë e botës, por me cilat prioritete?

Shqipëria u zgjodh dje anëtare e përkohshme në Këshillin e Sigurimit. Duke filluar nga 1 janari i vitit 2022, Shqipëria do të ulet për...