E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Interi e largoi si ‘dështim’, Tottenham ofron 80 milionë euro

Ai dështoi tek Interi, por në Spanjë ka zhvilluar një kampionat mjaft të mirë me Valencian dhe tashmë kushton 80 milionë euro. Bëhet fjalë për mesfushorin francez, Geoffrey Kondogbia i cili pas një viti huazim u bë lojtarë i ekipit spanjoll për rreth 30 milionë euro.

Por tani ai është i lidhur me një transferim tek Tottenham, pasi këta të fundit kanë bërë sondazhet e para duke e ditur që është një ndër dëshirat e Pochetinos. Bisedimet kanë vazhduar me 25-vjeçarin dhe ai shihet si zëvendësuesi ideal i Mousa Dembele, i cili është shumë pranë largimit nga klubi.I lindur në rrethinat e Parisit nga prindër nga Afrika qendrore, Kondogbia është i aftë të luajë edhe si mbrojtës i majtë ose qendërmbrojtës. Ai e filloi karrierën me Lens, më pas luajti për Sevilla dhe Monaco përpara se Inter të paguante £32 milion paund për të në 2015. Por në rast se Valencia pranon ofertën e Tottenham do të jetë edhe Interi që mbush arkat, pasi ka akoma në posedim 25% të kartonit.

Karriera e mesfushorit në dy vitet në San Siro u duk shumë pranë dështimit, por ai nxori më të mirën tek Valencia, duke luajtur 30 ndeshje e duke ndihmuar klubin të arrinte zonën Champions League.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Njeriu njihet kur ceket interesi personal”, Basha flet për Berishën

“E vërteta është që kam patur një bashkëpunim shumë të ngushtë. Ne kemi patur një marrëdhënie shumë të ngushtë me njëri-tjetrin gjatë kohës që...

Clinton nderon kryeministrin Rama me çmimin “Vital Voices Global”

Kryeministri Edi Rama u nderua gjatë vizitës së tij në Nju Jork, me çmimin e “Inovatorit të nderuar global” nga organizata e themeluar nga...

Ukraina fuçi baruti

Perëndimi i forcon krahët Ukrainës. Për shkak të rritjes së tensioneve ushtarake me Rusinë, SHBA, Franca, Britania e Madhe, Italia dhe Gjermania kanë mbështetur...

Gjici shfrenon fantazinë: As Gjermania s’i ka bërë investimet që ka bërë Kukësi

Kryebashkiaku i Kukësit, Safet Gjici, ka surprizuar me deklaratën e tij publike, duke thënë se as Gjermania nuk i ka bërë investimet që ka...

Foltorja dhe Prefekti, nuk janë hallet e shqiptarëve

Nga: Artur Ajazi Në një kohë kur gjithë bota merret me problemet e pandemisë, apo rritjes së mirëqenies, zgjidhjen e krizave dhe shuarjen e vatrave...