E enjte, 21 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Gjermani/ Toni Kros tërhiqet nga kombëtarja me këtë letër drejtuar fansave

Një deklaratë nga Kroos në kanalet e tij sociale thotë:

“Kam luajtur për Gjermaninë 106 herë. Por nuk do të ketë një herë tjetër.

Unë doja aq shumë dhe i bëra gjithçka, që në fund të ishin 109 ndeshje me kombëtaren dhe që ky titull i shkëlqyer, Evropiani, të fitohej në fund.

E kisha marrë vendimin për t’u tërhequr pas këtij turneu prej një kohë të gjatë. Ishte e qartë për mua prej disa kohësh që nuk do të isha në dispozicion për Kupën e Botës 2022 në Katar.

“Kryesisht sepse dua të përqendrohem plotësisht tek synimet e mia me Real Madridin për disa vite në vazhdim. Gjithashtu, tani e tutje do t’i lejoj vetes pushim që nuk kanë ekzistuar në ekipin kombëtar prej njëmbëdhjetë vitesh.

Dhe gjithashtu, si burrë dhe baba, gjithashtu do të doja të isha më shumë me gruan dhe tre fëmijët e mi. Ishte një nder i madh për mua që munda të vesh këtë fanellë për kaq shumë kohë. E bëra me krenari dhe pasion. Faleminderit të gjithë tifozëve dhe mbështetësve që më kanë mbështetur dhe suportuar me brohoritjet dhe thirrjet e tyre. Dhe falënderoj të gjithë kritikët për motivimin shtesë.

Në fund do të doja t’i thoja shumë faleminderit Jogi Lëvit. Ai më bëri një lojtar kombëtareje dhe kampion bote. Ai më besoi. Ne kemi shkruar një histori suksesi prej një kohë të gjatë.

Ishte një nder për mua ta bëja mirë dhe fat dhe sukses Hansi Flickut.”

Lexo edhe :   Grushti i Angela Merkelit kundër "babait" të saj politik
- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për periudhën janar-prill janë shpenzuar 14 mln USD për 499 mijë të vaksinuar

Për vaksinimin e popullatës në 4 mujorin e parë të 2021 janë shpenzuar rreth 14 milonë dollarë sipas të dhënave të Ministrisë të Shëndetësisë....

Paloka reagon pas deklaratës së Bashës: Ndal përçarjen!

Deputeti i PD-së dhe njëherazi kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratës së liderit të partisë Lulzim Basha, i cili tha...

77 mandate PS-ja?

Nga: Eduard Zaloshnja “Do të kishim marrë jo 74, por 77 mandate, nëse shumë nga ata që na votuan nuk do të kishin ngatërruar numrin...

‘Reshje shiu me intensitet të ulët’, parashikimi i motit për nesër

Duke filluar nga dita e nesërme, mbi vendin tonë depërtojnë gradualisht masa ajrore të paqëndrueshme me origjinë veriperëndimore. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash...

A duhet shtetëzuar transporti urban?

Nga: Klodian Tomorri Ka patur një debat mes ekonomistëve nëse shërbimi i transportit urban është apo jo monopol natyror? Evans në vitin 1991 studioi shërbimin...