E diel, 17 Tetor, 2021
17.5 C
Tirana

Ra brenda tenxheres me supë të nxehtë, humb jetën kuzhinieri

Një 25-vjeçar me profesion kuzhinier ka gjetur vdekjen, pasi ka rënë në një kazan të madh me supë të nxehtë pule. Issa Ismail, 25 vjeç, po bënte supë për një dasmë në Sallën Hazel në Zakho, një rreth verior i Irakut, më 15 qershor kur ai rrëshqiti dhe ra në tenxhere, raporton The Independent.

Ai është transportuar me urgjencë në spital për mjekim, pasi kishte pësuar djegie të shkallës së tretë në 70 përqind të trupit të tij. Për fat të keq, i riu nuk ia doli dot mbanë ndërsa ndërroi jetë 5 ditë pas incidentit.

Babai i tre fëmijëve kishte qenë kuzhinier që kur ishte adoleshent, sipas mediave lokale. Issa Ismail gatuante në dasma, ceremoni dhe ngjarje të tjera, tha një i afërm.

Burimi i lajmit: perthnow. Përshtati Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...