E diel, 20 Qershor, 2021
18.5 C
Tirana

Gazetarja: Ja kush ishte personi i fundit që takoi 23-vjeçaren Baxho

Gazetarja Anila Hoxha, ka dhënë detaje të reja në lidhje me vdekjen misterioze të 23-vjeçares Evgjeni Baxho, teksa deklaroi se personi i fundit që e ka takuar, është një i ri i cili kishte miqësi me të. Deklarata e Hoxhës u bë mbrëmjen e sotme në emisionin ”Open” në Top Channel.

Hoxha tha se viktima punonte në një kompani telefonike, dhe i riu i cili ishte kolegu i saj i punës, ishte takuar me të në një kafene, dhe e kishte pyetur se përse nuk ishte paraqitur në punë prej 10 ditësh.

Në dëshminë e tij, i riu ka deklaruar se Baxho është çuar nga kafeneja, pas një telefonate, e cila rezultoi të ishte nga tezja e saj.

Anila Hoxha: “Vdekja është shkaktuar nga tromboza, por pritet dhe vendimi i ekspertizës nga telefonat celularë dhe një laptop, nga përmbajtja e të cilëve mund të zbardhet diçka lidhur me mesazhet e mundshme që ka shkëmbyer. Janë marrë dëshmi nga personat e fundit që kanë kontaktuar së fundmi me të. Ajo punonte në një kompani telefonike dhe personi i fundit që besohet se e ka takuar është një i ri nga Tirana që ka treguar miqësinë e rastësishme me të dhe telefonatën për të ditur pse nuk ishte paraqitur në punë prej 10 ditësh.

Ai tha se ishte një vajzë e qetë, dhe e kishte ftuar për kafe, por qëndroi vetëm 10-15 minuta, pasi vajza ishte çuar me shpejtësi nga kafja pas një telefonate që rezultoi të ishte i tezes. Po vëzhgohen edhe komunikimet e saj në Facebook, ndërsa është marrë dëshmia e mjekut për shkak të disa recetave të gjendur në dhomën ku qëndronte me qira. Deri tani, ekspertët e kanë të pamundur të interpretojnë simbolet në trupin e saj”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

OBSH e shpall të përfunduar shpërthimin e Ebolës në Afrikën Perëndimore

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) tha se shpërthimi i virusit të Ebolës, që nisi në shkurt në Guinea, ka përfunduar. Ky virus vdekjeprurës, që përcillet...

Levandovski mban gjallë shpresat e Polonisë, Spanja komplikon kualifikimin

Përfundon ndeshja e grupit C, ku Spanja ka komplikuar kualifikimin, pasi Polonia i ka surprizuar, duke i rrëmbyer një pikë. Sfida u mbyll në...

Gjermani, gjenden dy piktura të shekullit XVII në një kosh plehrash

Policia gjermane po kërkon për informacion për dy piktura origjinale nga artistë evropianë të shekullit të 17, të cilat përfunduan në një kosh plehrash...

Kapacitetet e Kosovës për vaksinim në masë të popullsisë kundër COVID-19

Në Kosovë gjatë kësaj jave filloj vaksinimi në masë i qytetarëve kundër COVID-19, me synimin që të vaksinohen deri 320 qytetarë në muaj. Zyrtarë...

Mbi 1 milion vaksina/ Mbërrijnë në Rinas edhe 50 mijë doza të Coronavac

Mbrëmjen e sotme, kanë mbërritur në aeroportin ''Nënë Tereza'', 50 mijë doza të vaksinës kineze Coronavac. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi...