E hënë, 24 Janar, 2022
0.5 C
Tirana

Futbollisti Rojo në hotelin misterioz, pushime për libër me detektiv

Nëse kjo histori do të ishte një roman me detektiv, duke marrë titullin e famshëm debutues të Sherlock Holmes-it, sigurisht që do të quhej “Një studio në ‘Rojo’ (e kuqe)”.

Po, sepse protagonist i kësaj historie absurde është Marcos Rojo (mbiemri i të cilit përkthehet ‘e kuqe’), ish-mbrojtësi i Argjentinës dhe Manchester United-it.

Është vera e vitit 2019 dhe futbollisti ka rezervuar pushime ekstra luksoze në Republikën Dominikane, në një hotel ekskluziv dhe pa paparazzi. Sidoqoftë, pas disa ditësh, ndodh një ngjarje e papritur: ndërsa Rojo është i angazhuar në një udhëtim peshkimi, një turist anglez i cili po qëndronte në të njëjtin hotel, humbet jetën.

Shkaqet e vdekjes janë absolutisht natyrale, por Rojo informohet nga disa punonjës që javët e fundit ai vend është bërë skenë ngjarjesh të çuditshme:

përpara turistit anglez, në fakt, brenda dy muajsh, tre të ftuar të tjerë kishin humbur jetën në mënyrë mjaft misterioze. Së pari një grua 41-vjeçare, pasi kishte pirë një pije në pishinën, pastaj një çift amerikan, u gjet i pajetë brenda dhomës së tyre.

Dukshëm i frikësuar për vdekje, pa e menduar gjatë, Rojo përgatit ‘rraqet’ dhe bagazhet dhe niset në fluturimin e parë të disponueshëm, duke e bërë të qartë se nuk dëshironte të ishte protagonisti i rradhës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ndërron jetë aktori i njohur turk, luajti në serialin “Ertogrul”

Aktori i njohur turk, Ayberk Pekcan, ka ndërruar jetë në moshën 51-vjeçare. I ndjeri ka luajtur në serialin “Ertogrul” dhe “Osman”. Mediat turke thonë se...

Gjirokastritët dhe korçarët më punëtorë, Lezha, Dibra dhe Tirana më “dembele”

Qarqe të ndryshme të vendit shfaqin sjellje ekstreme ndaj punës, pasi në disa prej tyre popullsia në moshë punë (+15 vjeç) shfaq një interes...

Makthi i Berishës nga institucionet që nuk e njohin

Nga: Mero Baze Sali Berisha tani ka nisur luftë me çdo institucion zyrtar, politik apo fetar që nuk e pranon më si Kryetar të PD,...

“Blindohen” zgjedhjet në Shoqatën e Tiranës, hyrja me kartë identiteti

Në orën 15:00 do të nisin zgjedhjet e Shoqatës Rajonale të Futbollit të Tiranës. Aktualisht është vënë re prezencë e forcave të policisë private,...

Nis hakmarrja pas përgjimeve, Tatimet ‘mësyjnë’ te bizneset e Armand Dukës

Bashkia e Tiranës me në krye Erion Veliaj, ka marrë zotimin për të "pastruar futbollin". Prokuroria e Tiranës ka nisur sot një hetim për...