E diel, 16 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Francë, 12.565 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit

Franca raportoi 12.565 infeksione të reja pozitive për koronavirus  gjatë 24 orëve të fundit.

Numri i vdekjeve ka kapur shifrat e 32.230 raste gjithsej ndërsa në 24 orët e fundit u raportuan 32 humbje jete.

Numri i të shtruarve në spital ishte 4.264 raste të reja gjatë shtatë ditëve të fundit, përfshirë 893 raste në kujdesin intensiv.

Shkalla e testeve pozitive të koronavirusit në Francë vazhdon të rritet, duke arritur në 8.2% të Dielën, nga 7.9% një ditë më parë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...