E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Fitoi Championsin e katërt dje, ka luajtur 35 minuta në katër finalet bashkë

Mbrëmjen e djeshme një nga futbollistët e dy klubeve që diskutuan finalen Championsit fitoi trofeun e tij  të 4-t në këtë kategori.

Bëhet fjalë për Mateo Kovaçiç. Mesfushori i Chelsea-t vjen nga një eksperiencë me Realin e Madridit ku fitoi 3 finale Championsi dhe ajo e mbrëmshmja u bë e katërta finale e fituar: pra 4 Champions “në xhep” të kroatit.

Por pse shumë pak veta e dinë këtë fakt apo u “shkoi mendja” te Kovaçiçi. Ndoshta për faktin se ky ka luajtur vetëm 35 minuta në këto katër finale të bëra bashkë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Të shtëna me ar*ë në SHBA, 13 të plagosur, autori ende i lirë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të Teksas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku një person ka shtënë me armë duke lënë të...

Përmbyset autoboti me naftë në Elbasan, bllokohet shoferi

Një autobot me karburant është përmbysur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, pranë fshatit Xibrakë. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se shoferin e ka zëne...

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...