E mërkurë, 16 Qershor, 2021
24.5 C
Tirana

Ferrari bën mrekullinë në pistën e Monakos, Leklerk në ”pole position”

Ferrari është kthyer në majën e Formula 1, pasi në provat zyrtare të zhvilluara ditën e sotme në pistën e Monakos, piloti i shtëpisë, Çarls Leklerk ka regjistruar kohën më të shpejtë, duke fituar pole positin.

Edhe pse 23-vjeçari përplasi makinën e tij pak para përfundimit të provave, ai do të niser i pari në garën e nesërme, pasi komisarët vendosën ndërprerjen e tyre, 20 sekonda para kohës zyrtare.

Vetëm vend i dytë për pilotin holandez të Red Bull, Max Verstappen, ndërsa nga vendi i tretë do të niset Mercedesi i Valteri Botas.

Zhgënjen 7 herë kampioni i botës dhe kryesuesi aktual i kampionatit Lusi Hamilton, i cili do të niset nga vendi i shtatë ditën e nesërme./ Tirana Today

Rezultatet e plota të kualifikueseve për Çmimin e Madh të Monakos

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

‘Basha vodhi zgjedhjet’, grupimi ‘Për PD’-në zbardh shkeljet

Grupimi 'Për PD-në' ka dalë në një konferencë për media, ku kanë listuar arsyet pse Basha fitoi një mandat të tretë në krye të...

Euro 2020/ Dita hapet me Finlandë-Rusi, për rusët detyrim fitorja ndaj fqinjëve

Faza e grupeve të UEFA EURO 2020 hyn sot në xhiron e ndeshjeve të dyta. Finlanda përballet me Rusinë, Turqia përballet me Uellsin dhe...

Të ndalet sa më shpejt gjenocidi ndaj myslimanëve në Kinë

Nga Joseph Bosco “The Hill” Kur tmerret e plota të Holokaustit Nazist ishin më se të qarta edhe për mohuesit më kokëfortë gjatë viteve 1940-1950,...

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës

Policia njofton se është dhunuar për shkak të detyrës Drejtoresha e Agjencisë së Parqeve dhe Rekreacionit në Bashkinë e Tiranës. Agresori është një 34-vjeçar me...

‘Vatra’ deklaratë: Të na tregohet pse Berisha u shpall “non grata”

DEKLARATË PUBLIKE E FEDERATËS PAN – SHQIPTARE TË AMERIKËS VATRA, RRETH SHPALLJES ‘NON GRATA’ TË ISH- PRESIDENTIT SHQIPTAR DR. SALI BERISHA Federata Pan - Shqiptare...