E diel, 28 Nëntor, 2021
12.5 C
Tirana

Faqet e para të gazetave sportive europiane, 30 qershor 2021

La Gazzetta dello Sport:

 • Shigjeta tri-ngjyrëshe
 • Princi Sterling
 • Juve në sprint për Lokatelin, kujdes Borusian dhe Arsenalin

Corriere dello Sport:

 • Sulm për Berardin /Protagonistët e Europianit i kanë vënë zjarrin merkatos
 • Xhaka-Roma, në rrugë të mbarë
 • Ulërima e Uemblit, Gjermania në shtëpi

AS:

 • Përbindëshi është Spanja / Bookmakersat tani shohin Spanjën si favoriten e dytë, pas Anglisë
 • Mbape ka fjalën/ Me daljen nga europiani tani Mbape duhet të vendosë nëse shkon apo jo në Madrid.

Mundo Deportivo:

 • Messi dopietë dhe i skadon kontrata, nga sot është lojtar i lirë
 • Eufori e kuqe
 • Festë në Uembli, Gjermania në rrugë

L’Equipe:

 • Të gjitha kombëtaret na kanë zili (përveç Zvicrës)

/Përgatiti TIRANA TODAY

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...