E enjte, 20 Janar, 2022
3.5 C
Tirana

Euro 2020/ Hollanda mund Ukrainën në ndeshjen emocionuese me 5 gola

Takim i mbrëmjes, ai midis Hollandës dhe Ukrainës është mbyllur me vrull pasi plot 5 gola u shënuan në pjesën e dytë. Hollanda fitoi me shumë probleme por fitorja mbetet fitore në çdo rast.

Holanda kaloi në epërsi 2-0 me Wijnaldum dhe Weghorst. Yarmolenko dhe më pas Yaremchuk barazuan për Ukrainasit para se Denzel Dumfris të shënojë golin e tij të parë në kombëtare duke i siguruar tre pikë të djersitura trajnerit De Bur dhe kombit të tij.

Hollanda dhe Austria janë në krye të grupit me nga 3 pikë. Ukraina dhe Maqedonia me nga 0 pikë.

Formacionet zyrtare:

Hollanda: Stekelenburg; Dumfries, Timber, De Vrij, Blind, Van Aanholt; F. De Jong, De Roon, Wijnaldum; Depay, Weghorst

Ukraina: Bushchan; Karavaev, Zabarnyi, Matviyenko, Mykolenko; Zinchenko, Sydorchuk, Malinovskyi; Yarmolenko, Yaremchuk, Zubkov

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Ukraina: Rusia ka ngritur forcat pranë kufirit, gati të na pushtojë!

Berisha zbulon se çfarë do të ndodhë të shtunën në orën 11:00

“Foltorja” e radhës do të jetë në Rrëshen. Ish-kryeministri Sali Berisha njofton qytetarët se “Foltorja” me demokratët do të jetë në 22 janar, në...

Shpërdoruan detyrën, procedohet penalisht kryetari i KF Erzenit dhe një anëtar

Kryetari dhe anëtari i shoqatës së KF Erzenit, Marius Shahini dhe Fundim Dollaku, janë vendosur nën hetim me akuzë për “shpërdorim detyre” dhe “kompetencash”. Policia...

Tre djem dhe një vajzë në hotel, pranga të riut që qëlloi shokun me pistoletë

Më shumë se një muaj pas ngjarjes është prangosur në Tiranë autori i plagosjes me armë zjarri në një hotel në autostradën Durrës-Tiranë. 26-vjeçari...

Avokati mashtrues, merr 11 mijë paund për vizë studimi në Angli

Rreth dy muaj më parë, “Stop” transmetoi rastin e avokatit Sokol Berberi, i cili i mori 3 mijë euro një qytetari për vizë pune...

6 marsi, testi kyç i Bashës

Nga: Eduard Zaloshnja Nga komunikimi publik i Presidentit Meta, duket pothuaj plotësisht e sigurtë se zgjedhjet e pjesshme lokale në 6 bashki do të zhvillohen...