E premte, 23 Korrik, 2021
23.5 C
Tirana

Çfarë ka ndodhur në 24 orët e fundit në botë

“Tirana Today” po ju përcjell zhvillimet kryesore në 24 orët e fundit në botë

1- Pas 12 vitesh në pushtet, Benjamin Netanyahu humbi postin e kryeministrit, pasi Parlamenti i Izraelit votoi një qeveri të re të koalicionit.

2- Përfundon samiti i G7-ës, Biden: Jashtëzakonisht produktiv

3- Pas shuplakës së Macron, politikanit francez Jean-Luc Mélenchon i hedhin miell fytyrës gjatë deklaratës

4- Udhëheqësit e G-7: Do të sigurojnë 1 miliard dozash vaksinash COVID për vendet e varfra

5- Putin: I dorëzojmë hakerët nëse edhe SHBA-ja vepron njëjtë

6- Papa: Mesdheu, varreza më e madhe e Europës

7- Protesta kundër së djathtës ekstreme në Francë, mijëra marshuan në rrugë

8- Mbi 14 mijë të infektuar në Rusi, shifra më e lartë që nga shkurti

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Çfarë e bën ndryshe lidershipin e mandatit të tretë të PS

Nga Alfred Peza Edi Rama kishte premtuar që në fushatën elektorale të zgjedhjeve të 23 Qershorit 2013, që e riktheu PS në pushtet, se nuk...

Me drogë në makinë, shoqërohet në polici djali i Azem Hajdarit

Azem Hajdari, djali i vogël i deputetit të ndjerë me të njëjtin emër, është shoqëruar në komisariatin e Policisë së Elbasanit mbrëmjen e sotme. Sipas...

Punonjësit e Ferrokromit në Burrel pa pension, VKM nuk përcakton profesionet

Punonjësit e Ferrokromit në Burrel ankohen në Fiks Fare se nuk po mundet të zgjidhin problemin që kanë hasur me pensionin. Duke u cilësuar si...

Zyrtare/ Barcelona dhe Juventus përballen më 8 gusht në ”Camp Nou”

Barcelona dhe Juventusi do të zhvillojnë një ndeshje miqësore në datën 8 gusht. Lajmi është konfirmuar nga klubi italian, përmes një njoftimi në rrjetet...

Shtatorja e Sali Butkës/ Hajdari: Vështirësi në finalizimin e projektit

Kryeinspektori i Përgjithshëm, Shkëlqim Hajdari teksa ka folur për përurimin e shtatores së patriotit të madh shqiptar, Sali Butka, është shprehur se finalizimi i...