E hënë, 26 Tetor, 2020
14 C
Tirana

‘Edhe 100 të tjera’, Spahiu: Nuk është urim, por miliona euro që mund të paguajë Shqipëria në arbitrazh

Më të lexuarat

Ish-kryebashkiaku i Lezhës: Si e refuzova ofertën joshëse për inceneratorët

Ish-kryetari i Bashkisë së Lezhës, Viktor Tushaj shprehet kundër qasjes së qeverisë shqiptare për të zgjidhur problemin e mbetjeve përmes inceneratorëve. Ai solli përvojën e...

Video/ Çmendet futbollisti, godet me lëvizje kung-fu lojtarin kundërshtar

Ndeshja e Ligës së Parë mes Montpelje dhe Reims përfundoi me rezultatin e thellë 0-4 për miqtë. Rezultati mbeti në hije për shkak të asaj...

Manastirliu i përgjigjet akuzave të PD, ja kur do të hapet spitali Covid 3

Ditën e sotme ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka zhvilluar një takim me stafin mjekësor në Spitalin Infektiv. Ministrja është shprehur se situata në të...

Covid në vend: Në 24 orë 288 raste, numër i ulët i të shëruarve

Në 24 orët e fundit, është regjistruar një rënie e lehtë  e rasteve të reja me Covid-19 në vend. Ministria e Shëndetësisë, informon se 288...

Këto janë 4 simptomat e Covid-19, që mund t’ju çojnë në spital

Ndërsa mund të mos ketë nga ato që quhen “simptoma të një Covid-i të mirë”, disa janë padyshim më të këqija se të tjerat....

Përplasja me Macron, Erdogan thirrje turqve: Mos blini mallra franceze

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan u ka bërë thirrje turqve që të mos blejnë mallrat franceze. Gjatë një fjalimi në televizion, ai u bëri thirrje...

Hajdari zbulon emrin e partisë me të cilën do garojë në zgjedhje

Deputetja Rudina Hajdari, do të garojë me një parti të re në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Në ‘News 24’, Hajdari tha se partia e...

Vdes njeriu më i pasur në Korenë e Jugut, lideri i Samsung

Lideri i kompanisë Samsung, Lee Kun-Hee ka humbur jetën në moshën 78 vjeçare. Ai është personi që ka transformuar biznesin e vogël të themeluar nga...

Video bëhet virale/Kamerat kapin momentin kur Melania i shtyn dorën Presidentit

Tashmë publiku duket se është mësuar me momentet e sikletshme ndërmjet Donald Trump dhe Melania Trump. Të shumta kanë qenë rastet kur Zonja e Parë...

Prangosen dy persona në Rinas, tentuan të korruptonin punonjësin e Rinasit

Dy shqiptarë janë nisur drejt Rinasit dhe kanë tentuar që të korruptojnë punonjësit, por nuk ia ka dalë mbanë. Një prej tyre i ka dhënë...

Ish-deputeti i LSI Përparim Spahiu, ka reaguar në lidhje me faktin se Shqipëria mund t’i paguajë 100 milion euro kompanisë Kurum, për shkak të prishjes së njëanshme të kontratës për terminalin e kontenierëve në Portin e Durrësit.

Ai ironizon duke thënë edhe 100 të tjera, që duket se Shqipëria do t’i paguajë.

Sipas tij, abuzimeve të frikshme me financat publike me konçensione e PPP, me tendera të hapur e të fshehtë i shtohen dhe prishje kontratash e largime me dhunë biznesesh.

Për Spahiu, po jetojmë krizë të thellë ekonomike, shoqëruar me abuzime masive financiare të të gjitha llojeve.

Postimi i Spahiut në Facebook

Dhe 100 të tjera! Nuk është urim por miliona euro që duket se do ti paguhen kompanisë Kurum për prishje të njëanshme kontrate. Bëhet fjalë për atë të terminalit të kontenierëve në Portin e Durrësit.

Paralajmërimit të opozitës për kujdes me kontratat konçensionare, mazhoranca, si në çdo argument që ne kemi ngritur, i është përgjigjur me arogancë, tallje, pa treguar kujdesin më të vogël në vendimin për prishjen por edhe ndjekjen e këtyre çështjeve me probleme të rënda financiare.

Abuzimeve të frikshme me financat publike me konçensione e PPP, me tendera të hapur e të fshehtë, i shtohen dhe prishje kontratash e largime me dhunë biznesesh.

Borxht i lartë, papunësisë, korrupsionit, vendimeve abuzive me shkarkime të padrejta nga puna që i kushtojnë miliona buxhetit, fryrjes së administratës me punësime elektorale, i bashkohen dhe gjoba prishjesh kontratash, me qëllim apo jo, që po çojne ekonominë në kolaps total. Po jetojmë krizë të thellë ekonomike, shoqëruar me abuzime masive financiare të të gjitha llojeve.

Dhe 100 të tjera!Nuk është urim por miliona euro që duket se do ti paguhen kompanisë Kurum për prishje të njëanshme…

Publiée par Perparim Spahiu – Faqja Zyrtare sur Vendredi 25 septembre 2020

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Do luajë ndaj Barcelonës në Champions? Ja çfarë ka bërë Ronaldo

Kristiano Ronaldo postoi  një foto në “Instagram” ku festonte: “Siiiii”. Për juventinët u duk sikur portugezi kishte marrë përgjigjen e tamponit negativ, pas infektimit me...

Paqartësi për vaksinën e Coronës

Vaksinë për Coronën që këtë vit? Ministri gjerman i Shëndetësisë, Jens Spahn e uli euforinë. Edhe nëse ka një vaksinë në fillim të vitit...

Biden: Trump mund të rizgjidhet president i SHBA-ve

Kandidati demokrat për president në SHBA, Joe Biden thotë se presidenti Donald Trump ende mund të fitojë zgjedhjet e vitit 2020. Biden e thotë këtë,...

Opozita bjelloruse shpall grevë kombëtare

Opozita bjelloruse bëri thirrje për grevë kombëtare të hënën, e fundit në një seri përpjekjesh për të larguar nga pushteti udhëheqësin Alexander Lukashenko, pas...

Mund ta fusin në kaos botën, çfarë nuk dini rreth stuhive diellore

Mbi 99 për qind e masës në të gjithë sistemin tonë diellor ekziston vetëm tek Dielli. Ai është mbi 100 herë më i madh...