Kronikë

Refuzohet kërkesa e lirimit për dy ish-deputetët e PS


               Publikuar në : 16:06 - 11/01/19 S.N

Refuzohet kërkesa e dy ish-deputetëve Arben Ndoka dhe Arben Çuko për t’u liruar nga arresti shtëpiak. Gjykata për Krimet e Rënda ka vendosur të refuzojë kërkesën e ish-deputetëve, të cilët u arrestuan gjatë operacionit “Volvo 4” në tetor të vitit 2018.

Ndoka i dyshuar për disa vepra penale mes te cilave “tjetërsim pronash” dhe “falsifikim dokumentesh”, ndërsa Çuko për “korrupsion pasiv”.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT