E premte, 3 Dhjetor, 2021
10.5 C
Tirana

Dëmtimi i frikshëm, lojtari lëndohet sapo gjuan penalltinë

Futbollisti Alex Telles ka pësuar një dëmtim të frikshëm dhe të çuditshëm, pikërisht sapo ka gjuajtur një penallti.

Mbrojtësi i Portos u lëndua pasi goditi një 11-metërsh në ndeshjen e fundit kundër Braga në kampionatin portugez.

Siç duket në video, futbollisti e ka vënë keq këmbën në momentin e gjuajtjes duke i shkaktuar një dëmtim të madh. Ai shtrihet në fushë duke bërtitur nga dhimbjet, ndërsa stafi mjekësor ndërhyn menjëherë.

Ende mbetet për t’u përcaktuar shkalla e dëmtimit, por sipas mediave portugeze sezoni i Alex Telles mund të jetë mbyllur përpara kohe.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bora dhe Semi do të “hakmerren” ndaj Donaldit në “Për’puthen Prime”

Puthjet e Donaldit me Beatrixin, kanë shkaktuar një bum komentesh në rrjet. Fansat janë ndarë në grupe, ndërsa ende nuk ka patur një reagim...

Sfida mes një intelektuali që kërkon të vërtetën dhe një politikani që gënjen

Nga: Andi Bushati Ka një aksiomë të mirënjohur që shpjegon përplasjen e një politikani me një intelektual në arenën publike: Sipas saj, i pari tenton...

S’donte të bënte vaksinën, italiani shkoi me krahun prej silikoni

Disa mund të akuzohen se po përpiqen t'i shmangen sistemit për të marrë një certifikatë vaksine, por mbase askush nuk është aq i shkathët...

S’ka më lavazhe e servise makinash poshtë pallateve!Veliaj tregon masat e reja

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, gjatë një dëgjese të zhvilluar me ministren e Mjedisit dhe Turizmit, Mirela Kumbaro, dhe përfaqësues të institucioneve të përfshira...

Vrasja e ish-deputetit, Artan Hoxha nxjerr videon

Kristian Klemendit dhe Marjan Kolës, të dyshuar për vrasjen e Pashko Ujkës u është komunikuar arrestimi ditën e sotme. Edhe pse ata kanë mohuar...