E premte, 30 Korrik, 2021
18.5 C
Tirana

Bota e muzikës në zi, gjendet i vdekur Dj i njohur

Është ndarë nga jeta në moshën 28 vjeçare DJ me famë botërore, Tim Bergling, i njohur me emrin e artit Avicii.

Ai është gjetur i vdekur në Oman, Lindjen e Mesme. 28-vjeçari nga Suedia, emri real i të cilit është Tim Bergling, ka humbur jetën për shkaqe ende të panjohura. Disa media botërore shkruajnë se producenti muzikor vuante nga një sëmundje, megjithatë nuk asgjë të konfirmuar.

“Me dhimbje të thellë njoftojnë për ndarjen nga jeta të Tim Bergling, i njohur edhe si Aviici. Ai u gjet i vdekur në Muscat, Oman, pasditen e kësaj të premte më 20 Prill. Familja është e pikëlluar nga ky lajm dhe u kërkojmë të gjithëve që të respektojnë privatësinë e tyre”, tha përfaqësuesi i Aviicit në një deklaratë për mediat.

Shumë personazhe të njohur të botës muzikore kanë shprehur ngushëllime në rrjetet sociale. Dj Aviici do të mbahet mend për shumë hite botërore, si “Wake Me Up”, “Hey Brother”, ndërsa së fundmi edhe për “Lonely Together” që e ka realizuar në bashkëpunim me këngëtaren me origjinë shqiptare Rita Ora.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA/ Punonjësit federalë përsëri me maska

Punonjësit federalë në Uashington dhe disa qytete të tjera filluan të mbajnë maska përsëri në punë pas një përhapjeje të variantit Delta të koronavirusit....

Kualifikim historik/ Laçi në raundin e tretë të Conference League

Mund të quhej si mision i pamundur, por në futboll kjo fjali ekziston vetëm në letër, sepse fusha flet ndryshe. Me plot meritë, Laçi ka...

Izraeli nis të aplikojë dozën e tretë të vaksinës anti-covid

Izraeli do të fillojë të ofrojë dozën e tretë të vaksinës kundër koronavirusit për njerëzit mbi 60 vjeç, konfirmoi të enjten kryeministri i këtij...

“Krimi po merr tenderat në Fier”/ Subashi reagon pas deklaratës së Petro Koçit

Kryebashkiaku i Fierit, Armando Subashi ka reaguar për herë të parë pas deklaratës së deputetit socialist Petro Koçi, i cili tha se tenderat në...

Conference League/ Partizani nuk ia del, Bazeli e eleminon në raundin e dytë

Partizani pësoi një tjetër humbje ndaj Bazelit, teksa kësaj here u mund 0-2 në ‘’Elbasan Arena’’. Zviceranët arritën të menaxhonin mjaft mirë rezultatin duke...