E premte, 7 Gusht, 2020
31 C
Tirana

Berisha-Ballës: Tualet, ke udhëtuar më shumë me trafikantin e drogës se me tët shoqe

Më të lexuarat

Bejruti u godit nga një raketë? Videoja që nxjerr fakte tronditëse

Autoritetet në Bejrut ende nuk e kanë të qartë plotësisht se çfarë e shkaktoi tragjedinë. Bëhet fjalë për më tepër se 130 të vdekur,...

“E bëmë për nderin e familjes, vinte tek e afërmja jonë”, vëllezërit zbardhin konfliktin me taksistin 71-vjeçar

Vëllezërit Shera kanë pranuar vrasjen e taksistit 71-vjeçar, ndërsa kanë thënë se ishin përpjekur që të zgjidhnin një konflikt. Dy vëllezërit Arsil dhe Sajmir Shera...

Rregullat dhe oraret e reja për kalimet në Greqi/ Policia jep detajet

Ashtu sikurse autoritetet greke njoftuan më herët, pikat e kalimit kufitar me Shqipërinë do t’u nënshtrohen rregullave dhe orareve të reja. Policia e Shtetit njofton...

Këta janë dy vëllezërit që vranë taksistin 71-vjeçar, ja çfarë iu gjeti policia gjatë kontrollit të befasishëm 

Arsil dhe Saimir Shera janë të dyshuarit kryesor për vrasjen e taksistit 71-vjeçar, Abdulla Budlla. Policia thotë se arrestuan 32-vjeçarin Sajmir Shera, i dënuar...

Meta dekreton me shpallje 4 ligje të qeverisë

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar sot me shpallje 4 ligje të miratuara nga Kuvendi i Shqipërisë. Me anë të një njoftimi, Presidenca bën me dije...

Imazhet satelitore tregojnë katastrofën e vërtetë të shpërthimit në Bejrut

Imazhet satelitore japin një pasqyrë më të qartë të shtrirjes së vërtetë të shkatërrimit në Bejrut pasi një depo e mbushur me kimikate të...

“Nuk e ka zakon malësori të tallet me vdekjen e dikujt”, qytetari bën ‘për një lek’ Berishën

Kreu i qeverisë Edi Rama, postoi disa vargje në rrjetet sociale, për të nderuar nënën e tij. Ish-kryeministri Sali Berisha akuzon Ramën, që nuk...

“Portokalli”-a nuk do të jetë në Top Channel? Florjan Binaj zbulon ku do ta shohim sezonin e ri

U bë një kohë e gjatë që në mediat rozë përflitet se spektakli “Portokalli”, që mban logon e Top Channel që prej krijimit, do...

Paralajmërimi i Bill Gates: Koronavirusi asgjë para krizës së re që po na afrohet

Filantropi i njohur, Bill Gates, ka paralajmëruar se kriza e shkaktuar nga pandemia e koronavirusit, nuk është asgjë përpara asaj që po afron. Në një...

“The Simpson” kanë parashikuar shpërthimin në Bejrut? Pamjet po trondisin botën (VIDEO)

Duket e frikshme por seriali "The Simpsons" ka parashikuar shpërthimin në Bejrut. Seriali mjaft i njohur amerikan “The Simpson” që tregon jetën e një...

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla nuk u paraqit në seancën gjyqësore që kishte ditën e sotme me djalin e ish-kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzen Berishën. Ky i fundit reagoi menjëherë pas seancën duke u shprehur se Balla kishte frikë të përballej me të dhe për këtë arsye nuk kishte marrë pjesë.

Por i menjëhershëm ishte reagimi i Ballës, i cili shprehej se do të përballeshin shumë shpejt dhe se do të merrej më shumë tashmë që Sali Berisha nuk do të ishte më deputet. Ai paralajmëroi Berishën se e presin halle të mëdha dhe nuk do shpëtojë pa u ndëshkuar në dosjen CEZ.

Shkelzen Berisha i është përgjigjur përmes një postimi në facebook.

Postimi i plotë i Shkëlzen Berishës:

Tualet Kasem Balla! Nuk te pengojne “hallet e popullit” te japesh llogari perse ke udhetuar me shume me trafikantin e droges se me tet shoqe.

Nuk te ndalon “meraku” per elektoratin per te kthyer pergjigje nese keto udhetime jane paguar me parate e droges apo me parate e tenderave publike.

Nuk te pengojne “hallet e Elbasanit” te japesh sqarime per 6 milione euro qe u jane vjedhur shqiptareve dhe bere dhurate ne kundershtim me cdo ligj mikut tend trafikant pasi jeni kthyer nga udhetimet se bashku.

Pergjigjet per sa me lart mund ti japesh edhe nese je duke u “tretur” per popullin, edhe nese je duke u englendisur me Mond Begon.

P.S: Hallet e mia me ty zgjasin sa nje seance Tualeti.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Zonja e “taksës së veçantë”/ Si i vendosi mbi 2 milionë euro pasuri vajza e Berishës

Argita Berisha mund të cilësohet si zonja e taksë së veçantë, pasi një pjesë e konsiderueshme të ardhurave i ka siguruar nga ushtrimi i...

Vuçiç tregon kur do jetë takimi i radhës me Hotin, ja çfarë pritet t’i kërkojë

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, ka pohuar se takimi i radhës me kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hoti, në Bruksel do të mbahet më 7 shtator. Lideri...

Publikohen shifrat/ Ja sa viktima janë shënuar nga aksidentet rrugore brenda këtij viti

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, bën me dije se si pasojë e aksidenteve të shënuara në 7 muajt e parë të vitit 2020, kanë...

Publikohen pamjet e reja që janë kapur më në afërsi të shpërthimit në Liban

Daily Mail ka publikuar së fundmi pamje të reja nga shpërthimi i tmerrshëm që ndodhi në Liban. Ky filmim besohet të jetë më i...

Trump: Kompanitë e SHBA duhet t’i japin fund lidhjeve me TikTok dhe WeChat

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka nënshkruar urdhrat ekzekutivë që shënjestrojnë TikTok dhe WeChat, dy nga aplikacionet më të mëdha të Kinës. Në...