Politikë

Berisha-Ballës: Tualet, ke udhëtuar më shumë me trafikantin e drogës se me tët shoqe


               Publikuar në : 21:03 - 27/02/19 Enno

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla nuk u paraqit në seancën gjyqësore që kishte ditën e sotme me djalin e ish-kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzen Berishën. Ky i fundit reagoi menjëherë pas seancën duke u shprehur se Balla kishte frikë të përballej me të dhe për këtë arsye nuk kishte marrë pjesë.

Por i menjëhershëm ishte reagimi i Ballës, i cili shprehej se do të përballeshin shumë shpejt dhe se do të merrej më shumë tashmë që Sali Berisha nuk do të ishte më deputet. Ai paralajmëroi Berishën se e presin halle të mëdha dhe nuk do shpëtojë pa u ndëshkuar në dosjen CEZ.

Shkelzen Berisha i është përgjigjur përmes një postimi në facebook.

Postimi i plotë i Shkëlzen Berishës:

Tualet Kasem Balla! Nuk te pengojne “hallet e popullit” te japesh llogari perse ke udhetuar me shume me trafikantin e droges se me tet shoqe.

Nuk te ndalon “meraku” per elektoratin per te kthyer pergjigje nese keto udhetime jane paguar me parate e droges apo me parate e tenderave publike.

Nuk te pengojne “hallet e Elbasanit” te japesh sqarime per 6 milione euro qe u jane vjedhur shqiptareve dhe bere dhurate ne kundershtim me cdo ligj mikut tend trafikant pasi jeni kthyer nga udhetimet se bashku.

Pergjigjet per sa me lart mund ti japesh edhe nese je duke u “tretur” per popullin, edhe nese je duke u englendisur me Mond Begon.

P.S: Hallet e mia me ty zgjasin sa nje seance Tualeti.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT