E premte, 3 Dhjetor, 2021
13.5 C
Tirana

Bale udhëton 4000 km për tu përballur me kuqezinjtë, ‘tërbohet’ Reali

Uellsi do të përballet të martën në mbrëmje me Shqipërinë në “Elbasan Arena”, ku i pranishëm për miqtë do të jetë edhe Gareth Bale. Duke qenë një ndeshje miqësore Real Madrid nuk e aprovuar udhëtimin e uellsianit për këtë sfidë, pasi klubi më në fund ka gjetur rrugën e fitoreve dhe kërkon që ti ketë të gjithë futbollistët në gatishmëri.

Vendimi i 29-vjeçarit nuk është pritur mirë nga klubi i Realit të Madridit, për shkak të udhëtimit të gjatë; 4,052 kilometra Cardiff-Tiranë-Madrid. “Vazhdojmë prapë të martën”, ka shkruar ai në rrjetin social ‘Twitter’, duke nënkuptuar se vendimi i tij është i pakthyeshëm.

Uellsi vjen pas humbjes në shtëpi 2:1 kundër Danimarkës, ku goli i vetëm u shënua pikërisht nga Bale, ndërsa kuqezinjtë e Panuçit humbën 4:0 ndaj Skocisë për Ligën e Kombeve.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bora dhe Semi do të “hakmerren” ndaj Donaldit në “Për’puthen Prime”

Puthjet e Donaldit me Beatrixin, kanë shkaktuar një bum komentesh në rrjet. Fansat janë ndarë në grupe, ndërsa ende nuk ka patur një reagim...

Sfida mes një intelektuali që kërkon të vërtetën dhe një politikani që gënjen

Nga: Andi Bushati Ka një aksiomë të mirënjohur që shpjegon përplasjen e një politikani me një intelektual në arenën publike: Sipas saj, i pari tenton...

S’donte të bënte vaksinën, italiani shkoi me krahun prej silikoni

Disa mund të akuzohen se po përpiqen t'i shmangen sistemit për të marrë një certifikatë vaksine, por mbase askush nuk është aq i shkathët...

S’ka më lavazhe e servise makinash poshtë pallateve!Veliaj tregon masat e reja

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, gjatë një dëgjese të zhvilluar me ministren e Mjedisit dhe Turizmit, Mirela Kumbaro, dhe përfaqësues të institucioneve të përfshira...

Vrasja e ish-deputetit, Artan Hoxha nxjerr videon

Kristian Klemendit dhe Marjan Kolës, të dyshuar për vrasjen e Pashko Ujkës u është komunikuar arrestimi ditën e sotme. Edhe pse ata kanë mohuar...