E mërkurë, 16 Qershor, 2021
20.5 C
Tirana

NBA/ Basketbolli amerikan luan gjysmëfinalet e konferencave, Bruklin në formë

Konferenca e Lindjes

Play-offi i basketbollit amerikan ka arritur në një fazë pikante. Në gjysmëfinalet e konferencës së lindjes Atlanta kryeson Piladelfian me rezultatin 1-0; pra seria midis këtyre dy ekipeve mbetet për t’u luajtur dhe shijuar deri në fund.

Gjysmëfinalja tjetër e konferencës së lindjes është Bruklin – Miluoki. Bruklin Nets kryeson serinë 2-0 ndaj Baksave pasi Kevin Durant shënoi në ndeshjen e dytë 32 pikë në 33 minuta dhe vetë Bruklin Nets si ekip arriti 21 tripikësha, çka përbën një rekord historik play-off-i për ta.

Konferenca e Perëndimit

Në Perëndim Jutah Xhez dhe LA Klipersat janë përballë dhe nuk e kanë nisur serinë. Pritet me interes se cila skuadër do të jetë finalistja e konferencës. Jutah vjen më i shplodhur në këtë përballje.

Në gjysmëfinalen tjetër Finiks Sans kryeson 1-0 ndaj Denver Naxhetsit. /Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës

Policia njofton se është dhunuar për shkak të detyrës Drejtoresha e Agjencisë së Parqeve dhe Rekreacionit në Bashkinë e Tiranës. Agresori është një 34-vjeçar me...

‘Vatra’ deklaratë: Të na tregohet pse Berisha u shpall “non grata”

DEKLARATË PUBLIKE E FEDERATËS PAN – SHQIPTARE TË AMERIKËS VATRA, RRETH SHPALLJES ‘NON GRATA’ TË ISH- PRESIDENTIT SHQIPTAR DR. SALI BERISHA Federata Pan - Shqiptare...

BE heq kufizimet e udhëtimit për Shqipërinë, Serbinë dhe Maqedoninë e Veriut

Vendet anëtare të Bashkimit Evropian kanë rënë dakord të mërkurën (16 qershor) të heqin kufizimet e udhëtimit për udhëtarët nga tetë vende dhe territore...

Arma më e fuqishme e Opozitës

Nga Oerd Bylykbashi Ligji i Dekriminalizimit funksionon si sahat! Një tjetër kryebashkiak i dënuar me burgim u zbulua falë tij, duhet të largohet nga funksioni...

Hodhi çantën nga dritarja e lokalit sapo pa RENEA-n, pranga 27-vjeçarit

Kontrollet e befasishme të RENEA-s në Fier për kapjen e personave në kërkim, janë finalizuar me arrestimin e një të riu. Në pranga është...