E enjte, 17 Shtator, 2020
24 C
Tirana

15-vjeçari masakron shokun e klasës, vetëm sepse i foli të dashurës së tij

Më të lexuarat

VIDEO/ Shpërthimi në qendër të Tiranës, dyshohet për viktima

Publikohen pamje të reja nga ngjarja e rëndë që u regjistrua sot në kryeqytet, ku një makine iu vendos tritol. Bëhet me dije se ngjarja...

Publikohet bilanci/ Si paraqitet situata nga pandemia në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar 3 viktima nga koronavirusi në vend. Betejën me COVID-19 e kanë...

Dy letra të rralla/ Publikohet për herë të parë letërkëmbimi mes kreut të sapozgjedhur të Regjencës Mehdi Frashëri dhe Myslim Pezës

Nga: Marenglen KASMI Sot mbushen 78 vjet nga mbajtja e Konferencës së Pezës më 16 shtator 1942. Konferenca u mbajt në katundin Pezë, sikurse mori...

Ekzekutim si nëpër filma/ Autorët në Elbasan ishin të veshur me uniformë policie

Detaje të reja tronditëse kanë dalë në dritë nga ekzekutimi i vëllait të Talo Çelës, Bujar Çela. Paraprakisht bëhet me dije se kanë qenë tre...

‘Peshku i parë i madh në rrjetën e drejtësisë’, dënohet me 4 vite burg ish-kryebashkiaku i Lezhës

Ish-kryetari i Bashkisë Lezhë, Fran Frrokaj është dënuar me 4 vite burg. Frrokaj u dënua për veprën penale të "tjetërsimit të pronave" në zonën...

Mina me telekomandë në qendër të Tiranës/Preng Gjini jetonte i fshehur, makinën e kishte të kushëririt

Shënjestra e atentatit të ndodhur dje në Tiranë, Preng Gjini, ka kaluar gjendjen e rrezikut për jetën dhe ndodhet në Spitalin e Traumës ku...

Norvegjezi që ekzekutoi 77 persona paraqet kërkesë për falje të dënimit

Norvegjezi, Anders Breivik, i cili akuzohet për vrasjen e 77 personave, do të aplikojë për falje të dënimit. “Me kërkesën e tij, unë kam dërguar...

Operacion ndërkombëtar antidrogë/ Arrestohet një nga krerët e kokainës në Shqipëri, burri i Suada Sherifit

Falë një operacioni ndërkombëtar anti-drogë, është vënë në pranga shtetasi Eldi Dizdari. Ai është arrestuar për llogari të Interpol Tiranës, i përfshirë edhe në...

Detaje të forta nga vrasja në Elbasan/ Vëllai iu ekzekutua mëngjesin e sotëm. Kush është Talo Çela, njeriu më i kërkuar i momentit

Një 50-vjeçar u vra me armë zjarri mëngjesin e sotëm, në rrethrrotullimin e Bradasheshit në Elbasan. Viktima është identifikuar si Bujar Çela, vëllai i...

Arrestohet në Dubai bashkëshorti i Suada Sherifit, jeta e ish-Miss Shqipërisë pas mbylljes së qendrës estetike (FOTO)

Bashkëshorti i Suada Sherifit, Eldi Dizdari është vënë në pranga në Dubai. Arrestimi i tij është pjesë e një prej operacioneve ndërkombëtare më të...

Mathew Borges, i cili akuzohet për vrasjen e shokut të klasës kur ata ishin vetëm 15 vjeç, ka dalë përpara trupit gjykues.

I riu ka dëshmuar se e kreu këtë akt, pasi dyshonte se shoku flirtonte me të dashurën e tij në atë kohë. Sipas mediave vendase, 18-vjeçari pasi e vrau, i preu duart dhe kokën, e më pas e hodhi trupin në lumë.

“E kam vrarë… ai është i vdekur”, raportohet t’u ketë thënë ai shokëve të tij.

Trupi i viktimës Viloria-Paulino, u gjet në lumin Merrimack, nga një kalimtar i rastit. Ndërsa koka e tij, e futur në një qese plastike, u gjet disa ditë më vonë.

Ish e dashura e tij, Leilany Dejesus, tashmë 18-vjeç, tha në seancën gjyqësore se Mathew Borges u bë shumë xheloz dhe u inatos shumë kur e pa atë duke folur me viktimën në ambientet e shkollës.

Teksa shpërtheu në të qara, Dejesus dëshmoi se i dashuri i saj e sulmoi vetëm sepse foli me Viloria-Paulino.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha tregon qëllimin kryesor të PD: Shtresë e mesme me 1 milionë lekë të ardhura në muaj

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, tha se forca politike që ai drejton ka qëllime kryesore: krijimi i një shtrese të mesme dhe që institucionet...

I sëmuri me HIV/AIDS pa trajtim mjekësor/ QSUT nuk e mban, spitalet rajonale nuk dinë ta trajtojnë

I sëmuri me HIV/AIDS nuk mbahet për kurim në QSUT, por dërgohet në spitalet e rretheve ku mungon specializimi i duhur për mjekim . Në...

Ekzekutimi i Bujar Çelës/ 50-vjeçari u qëllua me 21 plumba nga tre armë me silenciator

Dalin në dritë detaje të tjera lidhur me ekzekutimin e Bujar Çelës mëngjesin e sotëm në Elbasan. Burime për Abcnews.al bëjnë me dije se viktima...

Një lutje për kolegët nga Kosova, kur pyesin Berishën

Nga Mero Baze Kam një lutje për kolegët e mi, gazetarët nga Kosova, që kanë qejf të intervistojnë Sali Berishën. Nuk ju vë faj që...

Pamjet drithëruese/ Vinçi gjigant rrëzohet papritur, brenda ndodhej edhe një punonjës

Pamje të frikshme janë regjistruar në Portin e Velencias në Spanjë, teksa një vinç 55 metra i lartë është rrëzuar, pasi u godit nga...