E diel, 17 Tetor, 2021
17.5 C
Tirana

UFC/ McGregor vs Poirier po afron, Khabibi ndryshon parashikimin për ndeshjen

Khabib Nurmagomedov jep parashikimin e tij për Conor McGregor Vs Dustin Poirier

Legjenda e MMA, Khabib Nurmagomedov ka ndryshuar çuditërisht parashikimin e tij për përballjen e ardhshme të UFC 264 midis Conor McGregorit dhe Dustin Poirierit.

Poirier, 32 vjeç, theu parashikimet duke arritur një fitore mahnitëse në raundin e dytë ndaj McGregorit në ndeshjen e dytë mes tyre në UFC 257, në janar.

Khabib, i cili më parë i ka mundur të dy, si McGregorin dhe Poirierin, parashikoi që rivali i tij i ashpër mund të fitonte në dy raunde.

Sidoqoftë, ylli rus i këtij sporti, 32-vjeçar, shtoi se Poirier do ta mposhtte McGregorin nëse ndeshja në UFC 264 do të kalonte përtej dy raundeve.

“Në fillim, është Conor. Por, në raundin e tretë, mendoj se Dustin mund ta mundë”.

Tani, Khabib ka ndryshuar pak parashikimin e tij dhe i bëri me dije McGregorit se ai duhet të kopjojë rezultatin e tij në UFC 178 për të fituar.

“Shqiponja” pretendon se McGregor mund të fitojë nëse ndalon Poirierin në raundin e parë, por ka zeruar shanset e tij nëse ndeshja shkon në raundin dy ose më tej.

“Nëse mbyllet në raundin e parë, unë do të thoja Conor,” i tha Khabib RT-së.

“Nga raundi i dytë e tutje, Dustin fiton.”

Nga ana tjetër, legjenda e UFC-së, Georges St-Pierre, mbështet McGregorin për një rikthim nga disfata e kaluar pikërisht ndaj “Diamantit”, Dustin Poirier.

Ylli kanadez 40-vjeçar parashikon që McGregor të fitojë në raundin e dytë me nokaut, duke thënë se “Notorious” bën shumë mirë në ndeshje revanshi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...