E premte, 23 Korrik, 2021
28.5 C
Tirana

Skedina e vitit fitohet nga një anglez, Van Dijk i ‘dhuroi’ shumën marramendëse

Një bastvënës anglez ka fituar 11.2000 euro gjatë përballjes mes Gjermanisë dhe Holandës ditën e hënë. Skedina e fituar prej tij është ëndrra e çdokujt. Me 5,60 euro, ai ka arritur të fitojë plot 11.2000 euro.

Ai ka bërë një kombinim tepër interesant në skedinë: Mats Hummels, Toni Kroos dhe mesfushori i Holandës Georginio Wijnaldum do të marrin karton të verdhë dhe Virgin van Dijk do të shënojë gol.

Dhe kështu ndodhi. Hummels u “zverdh” në minutën e 14’, Wijnaldum në të 38’ dhe Kroos në minutën e 52’. Kishte mbetur vetëm goli i Van Dijk, dhe për të duhet të priste kohën shtesë të ndeshjes.

Qendërmbrojtësi holandez ka barazuar rezultatin në fund të takimit duke kënaqur një popull të tërë, si dhe bastvënësin anglez. Me siguri që ai do të ketë festuar më shumë se holandezët.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sfidat e gazetarëve në zonat me kriminalitet të lartë në Shqipëri

Disa zona me kriminalitet të lartë në Shqipëri përbëjnë një sfidë për raportimin e lajmeve. Gazetarët thonë se shpesh ndihen të pambrojtur nga grupet...

Për të tretën herë, zbulohet kokainë në kontejnerët e ”Alba Exotic Fruit”

Pasditen e sotme, në Portin e Durrësit janë sekuestruar 6.5 kg lëndë narkotike, e dyshuar kokainë. Në kuadër të operacionit policor të koduar ''Rada'',...

Aksident në Divjakë, motori përplas për vdekje 85-vjeçarin

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi është regjisruar pasditen e sotme në vendin e njohur si Kthesa e Gungasit, në aksin rrugor...

Euro nuk ndal rënien, në treg ka shumë valutë nga turistët dhe hyrjet informale

Monedha e përbashkët ka shënuar rënie të vazhdueshme në tregun e brendshëm gjatë ditëve të fundit. Të premten, një euro u këmbye me 122.19...

BE-ja përsërit thirrjen kundër mohimit të gjenocidit në Srebrenicë

Duke reaguar ndaj vendimit të përfaqësuesit të lartë në Bosnje e Hercegovinë, që mohimi i gjenocidit të jetë vepër e dënueshme, Bashkimi Evropian ka...