Shënoi dy gola, Berisha në formacionin më të mirë të javës në Rusi

Bernard Berisha vazhdon të shkëlqejë në futbollin rus.

Ish-lojtari i Besës së Pejës është përshtatur në mënyrën më të mirë te Akhmat Grozny dhe gjatë këtyre viteve, ka bërë shpeshherë paraqitje që kanë përfunduar në faqet e para të shtyp sportiv, jo vetëm në Çeçeni por edhe në Rusi, Shqipëri e Kosovë.

 

 

Berisha i cili është pjesë Akhmat Grozny prej 4 vitesh, në ndeshjen e fundit të fituar  5-0 nga Akhmat ndaj Krasnodar në transfertë ai arriti të shënojë dy gola, edhe pse erdhi në fushë nga stoli, duke qenë një nga më të mirët në fushë.

Me këtë paraqitje Berisha ka merituar vend edhe në formacionin më të mirë të javës në Premier Leaguen ruse.

Një fitore që i siguroi pothuajse mbijetesën skuadrës çeçene, ndërkohë që Berisha kapi shifrën e 8 golave sezonalë në kampionat. /indexonline/