E mërkurë, 23 Shtator, 2020
22 C
Tirana

Rama kërcënon deputetët: Askush s’e ka vendin e sigurt në skuadër, por nëse zgjedhjet do të bëheshin të diel do t’i fitonim!

Më të lexuarat

I riu rrahu dhe goditi disa herë me thikë të moshuarin/ Gazetari: Kreu i Policisë në Kavajë të japë dorëheqjen

Gazetari i njohur, Mentor Kikia, ka reaguar ashpër pas publikimit të rastit në Kavajë, ku një i ri rreh një të moshuar në lokal...

Aleksandër Solonik, kush ishte killeri më famëkeq i mafies ruse

Aleksandër Solonik lindi në Rusi, por ishte me origjinë nga Greqia e Veriut. Për këtë arsye njihej edhe si ‘Sasha Maqedonasi’. Që fëmijë tregoi...

Konflikt në Durrës/ Humb jetën 33-vjeçari, sherri nisi për një parakalim

Një 34-vjeçar ka humbur jetën ditën e sotme në Durrës. Idajet Dulla, 33 vjeç, ka mbërritur në Urgjencën e Spitalit Durrës me plagë thike. Dyshohet...

Rriten tensionet, Turqia bën lëvizjen e papritur 24 orë para samitit të BE

Turqia ka bërë një lëvizje të papritur vetëm 24 orë para Samitit të Bashkimit Evropian, për të shqyrtuar çështjen e përplasjes me Greqinë në...

“Ju tregoj kapterin e kampit të Tepelenës, që ndiqte vajzat e nuset e reja dhe i fuste tek magazina”/Dëshmia e të arratisurit në ’66-ën

Nga: Dashnor Kaloçi Memorie. al publikon disa nga historitë e panjohura të ndodhura në Kampin e Tepelenës, ku pas vitit 1947, regjimi komunist i Enver...

Arrestoi Nehat Kullën dhe Tan Kateshin, policia shoqëron kolonel Edmond Kosenin

Policia e Peqinit ka ndaluar ish-drejtorin e Policisë së Elbasanit, kolonel Edmond Kosenin. Pasi është shoqëruar në ambientet e komisariatit ai është lënë i lirë. Kush...

Ndahet nga jeta Faik Perkoxha, personi që tërhoqi qenin zvarrë pak ditë më parë

Është ndarë nga jeta ditën e sotme për shkak të infarktit në zemër 50-vjeçari, i cili pak ditë më parë u arrestua për keqtrajtimin...

Londër/ Arrestohen tre shqiptarë, kishin disa shtëpi hashashi

Policia britanike ka arrestuar tre shqiptarë. Ata merreshin me kultivimin e hashashit dhe janë kapur duke kultivuar bimën narkotike në disa shtëpi. Personat e...

Kush ishte gjyshi i Ava Max, aktori shqiptar që u nda nga jeta sot

Këngëtarja e njohur me origjinë shqiptare, Ava Max, ndau sot me ndjekësit e saj lajmin e trishtë për ndarjen nga jeta të gjyshit të...

FOTO/ Ndryshimi i Alvin Berishës gati 1 vit pas kthimit nga kampi Al-Hol

Të gjithë e mbajmë mend historinë e 11-vjeçarit, Alvin Berisha, i cili doli nga “kampi i ferrit” Al Hol në Siri. Por si duket...

Kryeministri Edi Rama mblodhi pasditen e sotme në Elbasan deputetët e grupit parlamentar duke caktuar edhe drejtuesit politikë të qarqeve për zgjedhjet e ardhshme. Ai është shprehur se nëse zgjedhjet parlamentare do të zhvilloheshin këtë të diel, PS-ja do të fitonte mandatin e tretë, por me më pak vota.

“Unë nuk dyshoj se nëse do të votohej këtë të diel ne do i fitonim zgjedhjet, por nuk besoj se do i rifitonim zemrat e atyre që na kanë votuar, apo të atyre që nuk na kanë votuar, apo nuk kanë për ta votuar ndonjëherë atë forcë, atë grup forcash përballë. Këtë të diel do të merrnim më pak vota nga sa meritojmë për Shqipërinë, ndërsa ata më pak vota sesa morën tre vite më parë. Po ne pse do të merrnim më pak vota? Nuk na kupton populli apo e kemi fitoren në xhep? Asnjëra.

Por sepse populli pret më shumë nga ne dhe asgjë nga ata dhe ka të drejtë, sepse kur unë pres shumë më shumë nga vetja dhe nga ju, imagjinoni ju tani dikush që nuk justifikon mungesën e gjërave që pret. Ne kemi mjaftueshëm kohë për të treguar se vlejmë më shumë sesa i duket kujtdo që pret më shumë, që nuk ndihet i ngrohur në zemër dhe i lëkundur në mendje kur bën vlerësimin tonë. Kemi mjaftueshëm kohë për të treguar sa i duhemi për këtë skuadër, kur të vijë dita e ndeshjes dhe për të plotësuar skuadrën me të tjerë tanimë më që cdo kandidat do të vlerësohet nga populli si individ, nga i pari te i fundit, nga unë.

Kemi mjaftueshëm kohë për të ristartuar kompjuterin nga e para për një start të barabartë për të rikrijuar skuadrën fituese duke ripërtërirë marrëdhëniet me anëtarët e familjes, me shoqërinë dhe atë që i përmbledh, Shqipërinë. Deputetët jeni në sallë, ndërsa jashtë saj nga sot, kandidatë për deputetë, që duhet ta fitojmë vendin në skuadër cdo ditë pa pushim dhe nëse unë personalisht duhet të firmos në fund formacionin që do dalë në fushë, le ta dëgjojnë se kush nuk do të japë jo gjithçka ka, por gjithçka duhet, nuk do të jetë në formacion. Për mua është e qartë, askush tjetër përvec PS-së” tha ai.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Po të vijë me antitank ajo të kalojë kufirin, çfarë do themi?”, gazetari nuk lë gjë pa thënë pas çështjes së Fjolla Morinës

Merita Karaj është gjyqtarja e cila caktoi masën e sigurisë "arrest shtëpie" për këngëtaren Fjolla Morina, e cila u kap duke kaluar kufirin me...

Me dy armë, gjykata e lë në ‘arrest shtëpie’! Zbulohet ku do qëndrojë Fjolla Morina

Këngëtarja Fjolla Morina u kap më 19 shtator në Pikën Kufitare të Morinës, me një armë zjarri pistoletë, një tjetër tip çakmaku dhe 23...

Aleksandër Lukashenko betohet ‘fshehurazi’ si president i Bjellorusisë

Presidenti bjellorus Aleksandër Lukashenko, është betuar për një mandat të gjashtë. Raportohet se betimi është bërë në fshehtësi dhe pa asnjë njoftim paraprak. Madje...

Si janë 24 orët e fundit të jetës së një të dënuari me vdekje në SHBA

Sipas Qendrës së Informacionit të Dënimeve me Vdekje në SHBA (DPIC), aktualisht në burgjet amerikane ndodhen rreth 2.500 të dënuar që presin të përballen...

“Robi plaket kur don vet” , Robert Berisha së shpejti në ekran si prezantues (VIDEO)

Muzikanti i njohur Robet Berisha, kërkon të rrëmbejë një vëmendje tjetër nga publiku i tij. Me një klip prezantimi mjaft intrigues, Roberti ka zbuluar se...