E shtunë, 31 Korrik, 2021
31.5 C
Tirana

Premier League/ Zbulohet kalendari për sezonin 2021-2022, ja java e parë

Sezoni i Premier League sapo ka mbaruar, por tashmë është duke u menduar për sezonin e ri. Sot është hedhur dhe shorti për ndeshjet e sezonit të ri.

Sezoni 2021/22 do të nisë të shtunën e 14 gushtit, pak më shumë se një muaj pas përfundimit të turneut Euro 2020 i cili po zhvillohet tani.

Manchester City mori titullin këtë vit, duke fituar kampionatin me një diferencë të rehatshme prej tetë pikësh përpara rivalëve Manchester United.

Ja ndeshjet e javës së parë të Premier League 2021-2022:

  • Brentford v Arsenal
  • Burnley v Brighton
  • Chelsea v Crystal Palace
  • Everton v Southampton
  • Leicester City v Wolverhampton
  • Manchester United v Leeds United
  • Newcastle United v West Ham United
  • Norwich City v Liverpool
  • Tottenham Hotspur v Manchester City
  • Watford v Aston Villa

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lamtumirë doktor!

Nga Dritan Hila Ka kohë që diplomatët amerikanë kanë hequr dorashkat. Jo më larg se dje, ambasadorja e SHBA me një gjuhë cinike iu tha...

Shkelën rregullat kundër Covid, përjashtohen 2 sportistë nga Olimpiada në Tokio

Dy xhudistë të Gjeorgjisë janë përjashtuar nga Lojërat Olimpike Tokio 2020, pasi kanë dalë për shëtitje jashtë Fshatit Olimpik, ka raportuar agjencia japoneze e...

117 milionë euro, Manchester City pranë blerjes rekord

Manchester City është shumë afër goditjes së radhës në merkato. Sipas shtypit anglez, mungon shumë pak për arritjen e marrëveshjes për mesfushorin e Aston Villa-s,...

Koronavirusi/ Profesori grek: Do të krijohen më shumë mutacione ngjitëse

Profesori Theodoros Vasilakopoulos në një intervistë për mediat vendase, foli për rrjedhën e pandemisë në vend dhe procesin e vaksinimit ku thotë se ashtu...

Teatri Kombëtar në pronësi të Bashkisë/ PD: Rama nuk pyet për drejtësinë

Partia Demokratike ka reaguar ashpër ndaj vendimin e qeverisë për t'i kaluar truallin e Teatrit Kombëtar në pronësi të Bashkisë së Tiranës. Deputetja e zgjedhur...