E premte, 15 Janar, 2021
6 C
Tirana

Mitsotakis cakton datën, më 28 dhjetor do të vaksinohet “live” bashkë me gruan

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis dhe bashkëshortja e tij, Mareva do të vaksinohen më 28 dhjetor. Sipas mediave në vendin fqinj, vaksinimi i çiftit do të bëhet live në spitalin “Evangelismos”.

Para kreut të qeverisë greke, do të vaksinohet drejtori i Shërbimit Infermieror të spitalit, Dimistris Pistolas.

“Shumicën e kohës përpiqem të qëndroj si një profesionist i fortë në mënyrë që të duroj dhe të jap kurajo. Mendërisht jam përkulur. Ne qëndrojmë në këmbë për të ndihmuar njëri-tjetrin,”– tha Dimitris Pistolas.

Greqia do të nisë vaksinimin anti-covid më 27 dhjetor, duke u bërë vendi i parë i Bashkimit Europian.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bien infektimet, Kosova lehtësohen masat anti-Covid

Gjatë ditëve të fundit është vënë re një situatë diku më e përmirësuar në Kosovë, si pasojë e koronavirusit vdekjeprurës. Teksa numri i të...

I dogjën makinën, ja kush ishte ‘shënjestra’

Një automjet tip "BMW X5" u përfshi nga flakët mëngjesin e sotëm në lagjen 15 në Durrës, duke u djegur plotësisht në pjesën e...

Rama i sigurtë për fitoren, bën bilancin para zgjedhjeve

Në një konferencë për mediat, kryeministri Rama u ndal tek përmbytjet në vend, duke thënë që jemi përmisuar në krahasim me vitet e kaluara....

Dëborë dhe ngrica, temperaturat në minus për nesër

Sot pasdite (e premte, dt. 15) dhe nesër (e shtunë, dt. 16) priten reshje të dobëta në qarqet e jugut, ndërsa në pjesën tjetër...

Pamje të rënda/Përplasen 2 makina, kalimtari që priste në trotuar humb këmbët

Kalimtari që u përplas sot nga një makinë në Tiranë, për fat të keq ka humbur të dyja këmbët. Aksidenti i rëndë ndodhi mëngjesin...