E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Martohet kryeministri i Britanisë Boris Johnson, ceremoni sekrete

Kryeministri britanik Boris Johnson dhe e fejuara e tij Carrie Symonds u martuan të shtunën në një ceremoni të vogël private në Londër, sipas zyrës së tij në Downing Street.

Zyra e Johnson konfirmoi raportet nga Mail të dielën, se çifti u martua në Katedralen Katolike Romake në Westminster përpara një grupi të vogël miqsh dhe familjarësh.

Nën kufizimet aktuale të koronavirusit në Angli, në një martesë mund të marrin pjesë jo më shumë se 30 njerëz.

Johnson, 56 vjeç dhe Symonds, 33 vjeç, një avokate mjedisore, njoftuan fejesën e tyre në shkurt të vitit 2020 dhe kanë një djalë së bashku, 1-vjeçarin Wilfred.

Martesa është e para e Symonds dhe e treta për Johnsonin. Ai ka pesë fëmijë të tjerë nga marrëdhëniet e mëparshme.

Kryeministri i fundit britanik që u martua në detyrë ishte Lord Liverpool në 1822-shin.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Të shtëna me ar*ë në SHBA, 13 të plagosur, autori ende i lirë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të Teksas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku një person ka shtënë me armë duke lënë të...

Përmbyset autoboti me naftë në Elbasan, bllokohet shoferi

Një autobot me karburant është përmbysur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, pranë fshatit Xibrakë. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se shoferin e ka zëne...

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...