E shtunë, 31 Korrik, 2021
31.5 C
Tirana

Liga e Konferencës, ja përballjet e ekipeve shqiptare në raundin e dytë

Tetë ekipe shqiptare u kualifikuan mbrëmjen e djeshme në turin e dytë të Ligës së Konferencës. Ndërkohë, ditën e sotme skuadrat kanë mësuar edhe kundërshtarët me të cilët do të përballen në këtë tur.

Sfidën më të vështirë do ta ketë Partizani, pasi do të përballet me një skuadër me eksperiencë si Bazeli i Zvicrës. Vllaznia do të ndeshet me qipriotët e Ael Limasolit, ndërsa Laçi do të përballet me rumunët e Kraiovës.

Në Ligën e Konferencës do të vazhdonjë aventurën dhe Teuta, Prishtina e Shkëndija, të cilat u eliminuan në raundin e parë të Champions-it dhe do të vazhdojnë aventurën në raundin e dytë.

20 korrik

Prishtina – Konah’s Kuai Nomads  18:00

22 korrik

Teuta – Inter Club d’Eskaldes  19:00

Riga FC – Shkëndija e Tetovës  19:00

Bazel (Zvicër) – Partizani  20:15

Universitatea Krajova (Rumani) – Laçi

AEL Limasol (Qipro) – Vllaznia  16:30

Shkupi – Santa Klara (Portugali)

Drita – Fejinord (Holandë)

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si duket Serbia…

Nga Emin Azemi Serbia e Edi Ramës kufizohet direkt me Shqipërinë (!) Kjo Serbi, Kosovën e konsideron pjesë të saj dhe, për rrjedhojë, Edi Rama...

45 raste të reja në 24 orët e fundit, asnjë viktimë

Në përditësimin e radhës nga Ministria e Shëndetësisë, vihet re një rritje e rasteve të infektimeve në 24 orët e fundit. Fatmirësisht nuk ka...

Përjashtohen nga Olimpiada dy atletë që shkelën rregullat kundër COV*D-19

Dy xhudistë të Gjeorgjisë janë përjashtuar nga Lojërat Olimpike Tokio 2020, pasi kanë dalë për shëtitje jashtë Fshatit Olimpik, ka raportuar agjencia japoneze e...

Vrasja e kushëririt/Autori: Unë kam qëlluar, të lirohet nipi dhe vëllai

Në njoftimin zyrtar nga policia u tha se shtetasi Kastriot Hasalla u vetëdorëzua, për vrasjen e Romeo Hasalla, 30-vjeç, dy ditë më parë. Po...

“Vëllezërit rrahin drejtorin e Kadastrës”, Lame zbulon vendimin për pronat

Kreu i Kadastrës, Artan Lame, ka reaguar ndaj një lajmi ku thuhej se drejtori i Kadastrës së Elbasanit është dhunuar. Marrë shkas nga ky...