E shtunë, 31 Korrik, 2021
31.5 C
Tirana

Levandovski mban gjallë shpresat e Polonisë, Spanja komplikon kualifikimin

Përfundon ndeshja e grupit C, ku Spanja ka komplikuar kualifikimin, pasi Polonia i ka surprizuar, duke i rrëmbyer një pikë. Sfida u mbyll në barazim 1-1. Alvaro Morata zhbllokoi ndeshjen kundër Polonisë në minutën e 25.

Xherard Moreno goditi drejt portës dhe sulmuesi i Juventusit e dërgoi topin në rrjetë dy hapa larg portës. Goli u anulua fillimisht dhe më pas u konfirmua nga VAR.

 

Një shtyllë shpëtoi Spanjën në minutën e 43 të pjesës së parë. Një goditje e fuqishme e Sviderskit nga jashtë zone, u ndal nga shtylla. Topi shkoi në këmbët e Levandovskit, i cili ishte i vetëm përballë portierit, por nuk arriti të shënojë. Tifozët polakë nuk kanë mundur t’u besojnë syve.

 

Në minutën e 54, Polonia barazoi shifrat. Robert Levandovski ka shënoi me kokë për polakët. Ylli i Bajernit fitoi duelin ajror me Laporte dhe shënoi me kokë. Mbrojtësi i Spanjës protestoi për një faull, por VAR-i konfirmoi golin.

 

Tri minuta më vonë, Spanja fitoi një penallti. Te pika e bardhë u paraqit Moreno, goditja e të cilit përfundoi në shtyllë.
Topi shkoi te këmbët e Moratës, i cili e dërgoi jashtë me portën bosh.

 

Në ndeshjen e fundit, Spanja do të përballet me Sllovakinë.

Standings provided by SofaScore LiveScore

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lamtumirë doktor!

Nga Dritan Hila Ka kohë që diplomatët amerikanë kanë hequr dorashkat. Jo më larg se dje, ambasadorja e SHBA me një gjuhë cinike iu tha...

Shkelën rregullat kundër Covid, përjashtohen 2 sportistë nga Olimpiada në Tokio

Dy xhudistë të Gjeorgjisë janë përjashtuar nga Lojërat Olimpike Tokio 2020, pasi kanë dalë për shëtitje jashtë Fshatit Olimpik, ka raportuar agjencia japoneze e...

117 milionë euro, Manchester City pranë blerjes rekord

Manchester City është shumë afër goditjes së radhës në merkato. Sipas shtypit anglez, mungon shumë pak për arritjen e marrëveshjes për mesfushorin e Aston Villa-s,...

Koronavirusi/ Profesori grek: Do të krijohen më shumë mutacione ngjitëse

Profesori Theodoros Vasilakopoulos në një intervistë për mediat vendase, foli për rrjedhën e pandemisë në vend dhe procesin e vaksinimit ku thotë se ashtu...

Teatri Kombëtar në pronësi të Bashkisë/ PD: Rama nuk pyet për drejtësinë

Partia Demokratike ka reaguar ashpër ndaj vendimin e qeverisë për t'i kaluar truallin e Teatrit Kombëtar në pronësi të Bashkisë së Tiranës. Deputetja e zgjedhur...