Kush është nusja që vr*u vjehrrën dhe 74-vjeçarja që humbi jetën (Emrat)

Identifikohet autorja dhe viktima e një krimi të rëndë në Maqellarë të Dibrës, ku nusja ka vrarë me thikë vjehrrën e moshuar. Ngjarja e rëndë ndodhi mbrëmë.

Gazetarja Dorjana Bezat raporton për ‘BalkanWeb’ se autorja është Miranda Markja, 44 vjeç, ndërsa viktima, Nazmije Markja, 74.

Sipas dëshmisë së banorëve të zonës, mes nuses dhe vjehrrës ka pasur shpesh herë konflikte, ndërsa viktima kishte kërkuar urdhër-mbrojtje dhe në polici.