E martë, 14 Korrik, 2020
26 C
Tirana

Klubi i Premier League përgatitet për ndryshimin e pronësisë, gati edhe afrimi i teknikut Italian

Më të lexuarat

Newcastle është një klub me histori shumë të respektueshme në Angli. Por, në vitet e fundit “Qymyrxhinjtë”, kanë humbur disi shkëlqimin e tyre. Megjithatë, plani i bardhezinjve është të kthehen sërish protagonist teksa pritet që në vijim të ketë edhe një ndryshim të pronësisë që do të sjellë më shumë zhvillim sa i përket futbollistëve që do afrohen dhe teknikut që do e marrë klubin përsipër.

Kështu, një fond saudit me në krye Amanda Staveley do të shpenzojnë 400 milionë euro për të marrë në duar klubin, ndërsa synimi i presidencës së re është Massimiliano Allegri. Tekniku italian është i papunë pas aventurës me Juventus, por e ka deklaruar se në sezonin pasardhës do rikthehet të ushtrojë profesionin.

Livornezi ka pasur oferta edhe nga klube të tjera të Premier League, apo PSG, por, projekti i Newcastle mund ta joshë. Pronarët e rinj garantojnë një merkato cilësore për të kthyer ekipin në majë. Mbetet tashmë për t’u parë nëse ky projekt i ri do të bindë ish-trajnerin e Juve dhe Milan, ndërkohë që në listën e Newcastle është edhe Rafa Benitez.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

U burgos për lajme të rreme, gazetari infektohet me koronavirus në qeli dhe ndërron jetë

Gazetari egjiptian, Mohamed Monir ka ndërruar jetë pasi u infektua me koronavirus në qelitë e paraburgimit. Monir u arrestua muajin e kaluar, pasi u shfaq...

“Hapat e ardhshëm për negociatat”/ Varhely takon kryenegociatorin e Shqipërisë

Komisioneri për Zgjerimin në BE, Oliver Varhelyi ka zhvilluar sot një takim me kryenegociatorin e Shqipërisë, Zef Mazi. Përmes një postimi në “Twitter”, Varheleyi shprehet...

OFL i dërgon formularin 4 personazheve të njohura në Shkodër

Operacioni Forca e Ligjit (OFL) i ka dërguar formularin për deklarimin e pasurisë katër personazheve të njohur në Shkodër. Bëhet me dije se formularin e...

“Do paguajmë të gjithë banorët”/ Rama: Nis dhënia e granteve në Tiranë

Kryeministri Edi Rama njoftoi sot se ka nisur shpërndarja e granteve për banesat e dëmtuara në Tiranë, nga tërmeti i 26 nëntorit. Ai theksoi se...

Shkëmbimi i bujshëm/ Ja çfarë i ofron Chelsea klubit të Atletico Madridit

“Daily Mirror” shkruan se Chelsea dëshiron portierin slloven të Atlético Madridit dhe ka në mendje edhe ofertën, që do të paraqesë. Përveç një shume të...