E premte, 30 Korrik, 2021
18.5 C
Tirana

Ishte dënuar me 12 muaj, tifozi bën çmendurinë për ekipin e zemrës

Dashuria për ekipin e tij nuk njeh kufij, sidomos në Turqi. Një tifoz i Denizlispor kishte marrë një vinç për të parë skuadrën e tij të zemrës, pasi ishte dënuar me 12 muaj për të mos hyrë në stadium. Burri e kishte marrë me qira vinçin që shihni në foto. Kështu që, ai ishte i pranishëm në një formë të pazakontë në stadium.Denizlispor ka pasur një sezon të vështirë. Ekipi ka luftuar për të shmangur rënien nga kategoria Andraligan në Turqi. Rezultati ishte në favor të skuadrës së tifozit, e cila fitoi me rezultatin 5 me 0 kundër Gaziantesporit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA/ Punonjësit federalë përsëri me maska

Punonjësit federalë në Uashington dhe disa qytete të tjera filluan të mbajnë maska përsëri në punë pas një përhapjeje të variantit Delta të koronavirusit....

Kualifikim historik/ Laçi në raundin e tretë të Conference League

Mund të quhej si mision i pamundur, por në futboll kjo fjali ekziston vetëm në letër, sepse fusha flet ndryshe. Me plot meritë, Laçi ka...

Izraeli nis të aplikojë dozën e tretë të vaksinës anti-covid

Izraeli do të fillojë të ofrojë dozën e tretë të vaksinës kundër koronavirusit për njerëzit mbi 60 vjeç, konfirmoi të enjten kryeministri i këtij...

“Krimi po merr tenderat në Fier”/ Subashi reagon pas deklaratës së Petro Koçit

Kryebashkiaku i Fierit, Armando Subashi ka reaguar për herë të parë pas deklaratës së deputetit socialist Petro Koçi, i cili tha se tenderat në...

Conference League/ Partizani nuk ia del, Bazeli e eleminon në raundin e dytë

Partizani pësoi një tjetër humbje ndaj Bazelit, teksa kësaj here u mund 0-2 në ‘’Elbasan Arena’’. Zviceranët arritën të menaxhonin mjaft mirë rezultatin duke...