E hënë, 1 Mars, 2021
17 C
Tirana

Ekzekutuan policin malazez/Jepet vendimi për të moshuarën shqiptare dhe 2 djemtë

Tre pjesëtarë të një familjeje shqiptare që ekzekutuan policin malazez, Milutin Lekoviç, janë lënë 30 ditë në paraburgim.

Kjo masë është marrë nga Gjykata e Lartë e Podgoricës për shtetasit: Nure, Luan dhe Lulzim Hasanaj.

Luan Hasanaj ekzekutoi javën e kaluar Lekoviç, ndërsa tentoi të vriste edhe një tjetër polic, Aleksander Kilibard.

Pas kësaj, policia arrestoi në flagrancë tre shqiptarë, nënën e moshuar Nure Hasanaj 67 vjeçe dhe dy djemtë e saj Luan 43 vjeç dhe Lulzim Hasanaj.

Shqiptarët ishin arrestuar në kufi. Ata ishin vendosur në pjesën e pasme të makinës. Gjatë asaj kohe, ata kanë shkëmbyer disa fjalë në gjuhën shqipe. Pas kësaj, Luani ka qëlluar Lekoviçin në pjesën e pasme të kokës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Koronavirusi: Regjistrohen 986 raste të reja dhe 19 viktima

Kurba e koronavirusit në Shqipëri vijon të mbetet e lartë, pasi në 24 orët e fundit janë regjistruar 986 raste të reja. Ndërkohë, 19 persona...

Video/ Shkëputet masa gjigande e akullit në Antarktidë

Një ajsberg i madh që i afrohet madhësisë së Londrës së Madhe është shkëputur nga Antarktida, afër stacionit kërkimor Halley të Britanisë. Instrumentet sipërfaqësore në...

SHBA/ Gjykata gjobit me 65 milion dollarë rrjetin social Facebook, ja arsyeja

Një gjykatës federal ka aprovuar një gjobë prej 650 milion $ të një procesi gjyqësor mbi privatësinë kundër Facebook për pretendimin e përdorimit të...

Basha pyet qytetarët: Nuk jeni të kënaqur me drejtuesit? Ndërrojini (Video)

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka publikuar një video në rrjetin social, Facebook, ku i këshillon qytetarët që t'i ndërrojnë drejtuesit e tyre...

Ndryshimi i klimës, po bën që sezonet e alergjive të nisin më herët

Kokrrat e polenit nga bimët që lulëzojnë, fluturojnë zakonisht edhe qindra kilometra përmes erë. Tani duket se kriza e klimës e ka përshpejtuar udhëtimin...