E enjte, 16 Shtator, 2021
21.5 C
Tirana

Bora Muzhaqi: Asnjë votë nuk mund dhe nuk duhet të lejohet të tjetërsohet

Bora Muzhaqi: “Fitorja e PS është një fitore historike për familjen tonë të madhe politike e për të cilën jemi krenarë të gjithë ne.

Por kjo fitore e qartë dhe e thellë duhet të shkëlqejë tërësisht dhe përmes numërimit është pothuajse i mbyllur, presim me durim rezultatin në Durrës dhe Tiranë ku besojmë se do kemi një mundësi reale të dy mandateve të tjera

Vullneti i shqiptarëve duhet respektuar deri në fund. Asnjë votë nuk mund dhe nuk duhet të lejohet të tjetërsohet. Pa vënë në dyshim integriteti ne numëruesve dua tu kujtoj që çdo cedim me qëllim apo për mungesë vëmendje që shkakton tjetërsimin e votës dhe ose kalimin e saj nga një kandidat te tjetri brenda listët së një partie është krim zgjedhor.

Kryetari i PS dhe PS janë të vendosur të mos tolerojnë asnjë numërues apo grup numëruesish që me gjasa mund të shkelin ligjin e mund të bëhen bashkëpunëtorë në një krim të tillë”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E vetmja mënyrë për të trembur Ramën

Nga: Dritan Hila Tashmë që janë trajtuar të gjitha variablet e seriozitetit apo ambiguitetit të sjelljes së Bashës ndaj Berishës dhe pasojat që do ketë...

Nëndetëset me energji bërthamore, Kina denoncon paktin SHBA-Britani-Australi

Kina ka denoncuar një pakt historik të sigurisë midis SHBA, Britanisë së Madhe dhe Australisë, duke e përshkruar aleancën si "jashtëzakonisht të papërgjegjshme" dhe...

Mësimi nga mençuria e gjyqtarit Learned Hand

Nga: Irena Beqiraj Po jetojmë një periudhë të çmendur “skepticizmi” ndaj Amerikës. Mesazhet e shumë zyrtarëve të saj duken butaforike. Por historia na tregon që...

I zhdukur prej dy ditësh, 39-vjeçari gjendet pa shenja jete

Policia e Tiranës njofton se është gjetur pa shenja jete një 39-vjeçar në zonën e quajtur "Kodrat e Selitës". Policia ka indentifikuar viktimën, shtetasi...

“Shqipëria do monitorohet nga kamerat”, ministri Çuçi zbulon planin

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka zbuluar sot në Kuvend objektivat e dikasterit që ai drejton në 4 vitet e ardhshme të 'Qeverisë Rama'....