E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Etiketa

Bora Muzhaqi:

“S’kam kohë të flas”/Bora Muzhaqi reagon pas 8 ditësh për krimin makabër

Ministrja e Shtetit për Rininë dhe Fëmijët, Bora Muzhaqi, duket se ka gjetur kohë për të folur lidhur me krimin makabër, ku një 8-vjeçar...

Vrasja e Mateos/Muzhaqi: Jam vonë, duhet të iki. PD i kërkon dorëheqjen (VIDEO)

Ministrja e Shtetit për Rininë dhe Fëmijët, Bora Muzhaqi, nuk ka pasur asnjë koment sot lidhur me vrasjen tragjike të një fëmije 8-vjeç në...

Studentët ekselentë do punësohen me kontrata 1-vjeçare

Studentët ekselentë do të përzgjidhen të jenë pjesë e nismës "Gati për Shqipërinë". Këtë e ka konfirmuar sot Ministrja e Shtetit për Rininë dhe...

“S’hyn në lojë partia, as arka e peshkut”, zv.ministrja Arsimit ironizon Vodën

Zv.ministrja e Arsimit, Bora Muzhaqi, e cila është edhe koordinatorja e nismës "Gati për Shqipërinë", ka renditur disa të dhëna në lidhje me numrin...

Ndryshime në rang zv/ministrash, kandidatet pa mandat emërohen në qeveri

Ndryshime në rang zv/ministrash kanë ndodhur sot në qeverinë shqiptare. Kryeministri Rama ka bërë zëvëndësime në ekipin e tij qeverisës në dy ministri jo...

Bora Muzhaqi: Asnjë votë nuk mund dhe nuk duhet të lejohet të tjetërsohet

Bora Muzhaqi: "Fitorja e PS është një fitore historike për familjen tonë të madhe politike e për të cilën jemi krenarë të gjithë ne. Por...

Të fundit

S’ka më sekrete/ Ja kur do të mbahet Festivali i 60-të i Këngës në RTSH

Edicioni i 60-të i Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar do të përfcillet LIVE për publikun shqiptar në mbrëmjet e 27,28 dhe 29...

Ekzekutimi i ish-deputetit, bashkëshortja nxjerr emrat dhe ndryshon dëshminë

Natalina Ujka, bashkëshortja e biznesmenit shkodran Pashko Ujka, ka treguar për grupin hetimor se personat me të cilët bashkëshorti i saj ka pasur konflikte...

Misteret e pazgjidhura të Luftës së Dytë Botërore

Ne të gjithë i duam misteret, dhe Lufta e Dytë Botërore siguroi shumë të tilla. Shkalla e madhe e luftimeve dhe e taktikave të tokës së djegur, solli...

Ish-banori i “Big Brother”: Donaldi nuk është fitues, mes çiftit s’ka dashuri

Ish-banori i “Big Brother”, Adi Pojana, teksa ishte i ftuar në studion e “Shqipëria Live”, ka komentuar lidhjen e shumëpërfolur mes Donaldit dhe Beatrix. Për...

“Shkelje financiare”, arrestohet presidenti i klubit italian

Presidenti i një prej klubeve të Serisë A është vënë në pranga, për shkelje financiare mes të cilave edhe deklarimin e falimentit të kompanive...