‘Vendet Islamike’, të dielën konferenca e parë e donatorëve për Shqipërinë

“Për Shqipërinë do të organizohen dy konferenca donatorësh”. Ky është lajmi që Kryeminstri Rama ka dhënë dje pas samitit të NATO-s. KM Rama ka pohuar se njëra nga konferencat do të organizohet nga KE dhe tjetra nga presidenti turk Taip Erdogan. Konferenca e parë do të jetë të dielën, në Stamboll. “Dje e ka konfirmuar … Vazhdoni me leximin e ‘Vendet Islamike’, të dielën konferenca e parë e donatorëve për Shqipërinë