E hënë, 24 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Zyrtari i lartë amerikan zbarkon në selinë e PD-së, hyn nga dera anësore 

Menjëherë pas largimit të Komisionit të Rithemelimit të PD-së dhe të të rinjve të FRPD-së, Lulzim Basha është futur në seli përmes derës së pasme të ndërtesës.

Pas tij ka mbërritur në selinë blu edhe zëvendës ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Demian Smith.

I shoqëruar nga përkthyesja e tij, zv.ambasadori ka hyrë nga dera anësore për në ambientet e brendshme të selisë së PD-së.

Vizita vjen pak minuta pasi në selinë e PD-së kanë qenë dy grupe mbështetësish të ish-kryeministrit Sali Berisha, të cilët janë hasur me dyer të mbyllura.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Rama: Presidentin e ri do ta zgjedhim ne, do i kthejmë dinjitetin asaj zyre

Kryeministri Rama tha sot në mbledhjen e Grupit Parlamentar, se Partia Socialiste do të nisë punën për zgjedhjen e Presidentit të ri të Republikës...

Mbyllja e shkollave për 3 ditë/Aktivistët: Ministrja bën meteorologen

Për tre ditë, shkollat do jenë të mbyllura për shkak të motit të acartë. Lidhur me këtë vendim, aktivistë të Qëndresës Qytetare kanë protestuar...

“E mbyllim në shkurt”/Rama mbledh Grupin Parlamentar të PS, ja çfarë do ndodhë

Në mbledhjen e Grupit Parlamentar, kreu i qeverisë Edi Rama iu është drejtuar socialistëve të angazhohen seriozisht në procesin e këshillimit kombëtar. Ai vuri...

Basha: Berisha po vë interesat e tij personale mbi ato të demokratëve!

Në Shqipëri zgjedhjet e pjesshme, të parakohshme lokale, më 6 mars, për të zëvendësuar kryetarët e gjashtë bashkive, që iu ka mbaruar mandati, priten...

“20 vite korrupsion në krye të FSHF”, Prokuroria nis hetimet për Armand Dukën

Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet për kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka. Hetimet kanë nisur, pas referimit të bërë nga Policia...