E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Zyrtare/ Parisi afron Vijnaldumin e Liverpulit me kosto zero

Zyrtare, Xhorxhinjo Vijnaldum i bashkohet Parisit me kosto zero pasi mbylli kontratën me Liverpulin.

Kampioni i Europës dhe Botës me ‘Të kuqtë” bëhet afrimi i parë i rëndësishëm tek parizienët këtë merkato pasi ishte përshëndetur më parë me shokët, trajnerin Klop dhe tifozët në Anfield.

Vijnaldum pritet të fitojë dyfishin e rrogës në Francë. Levizja vjen si zhgënjim për tifozët e Barcelonës që e pritën që nga janari lojtarin.

Mesfushori nis ndërkohë dhe aventurën e tij me kombëtaren portokalli në Euro 2020, ku Hollanda ndeshet me Austrinë, Ukrainën dhe Maqedoninë e Veriut.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...

Salianji: Gruevski si Rama mori mandat të tretë, por ra brenda një viti

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka bërë një paralelizëm të situatës aktuale politike në Shqipëri, të asaj para disa viteve në...