E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Zyrtare/ Klop hap “torbën”, Liverpuli paguan 36 milion për Ibrahima Konate

Liverpuli ka arritur marrëveshjen për të nënshkruar me mbrojtësin Ibrahima Konate nga RB Leipzig.

22-vjeçari do të bëhet nënshkrimi i parë i kësaj merkatoje verore nga Jurgen Klopi pasi “Reds”-at paguan klauzolën e lojtarit me një lëvizje prej 36 milion £.

Konate tha për Liverpoolfc.com: “Jam i kënaqur që po bashkohem me një klub kaq mbresëlënës sa Liverpuli. Është një emocion i vërtetë për mua dhe familjen time dhe mezi po pres të takoj shokët e rinj të ekipit, stafin dhe të filloj këtë kapitull të ri.

Tani për tani, fokusi im është në Kampionatin Evropian U21 me Francën, por pas këtij kompeticioni e di që do të bashkohem me një nga ekipet më të mira në botë dhe kjo më jep një ndjesi të shkëlqyer.”

Konate pritet të ndërtojë dyshen e prapavijës bashkë me Virxhil Van Dajkun sezonin e ardhshëm në Anfield.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Të shtëna me armë në SHBA, 13 të plagosur, autori ende i lirë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të Teksas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku një person ka shtënë me armë duke lënë të...

Përmbyset autoboti me naftë në Elbasan, bllokohet shoferi

Një autobot me karburant është përmbysur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, pranë fshatit Xibrakë. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se shoferin e ka zëne...

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...