E shtunë, 4 Prill, 2020
20 C
Tirana

Zyrtare/Italia shënon numrin më të madh të viktimave nga koronavirusi në botë

Lexo edhe ...

Robert Berisha rezulton negativ nga koronavirusi

Robert Berisha ka qëndruar për dy javë në karantinë në konviktin e studentëve në Prishtinë. Ai së bashku me qytetarët e tjerë me t'u kthyer...

Koronavirusi në SHBA/ Dalin shifrat që po demoralizojnë çdokënd

Shifra demoralizuese në SHBA...mbi çerek milion të infektuar e mbi 7 mijë të vdekur. Shtetet e Bashkuara vazhdojnë të jenë epiqendra e pandemisë në rang...

Belgjika shpalli kampionen, kapiteni i Club Brugge: Nuk festoj derisa gruaja të kthehet në shtëpi

Belgjika u bë vendi i parë që shpalli kampionen e kampionatit në tavolinë. Belgët vendosën se në këti momente por edhe në vazhdimin e...

Nuk arriti ta transferonte në verën e kaluar, por Barcelona kishte një pakt “anti Real” me Neymar

Barcelona provoi me të gjitha mënyrat ta transferonte Neymar në verën e kaluar, megjithatë akordi me PSG mungoi. Për sulmuesin interesohej edhe Real Madrid,...

Koronavirusi po ndëshkon rëndë Italinë, teksa po shënon pothuajse çdo ditë më shumë se 400 viktima.

Kreu i Mbrojtjes Civile, Borrelli njoftoi se numri i viktimave në 24 orët e fundit ka shkuar në 427. Gjatë fjalës së tij në konferencën për shtyp, ai sqaroi se numri total i viktimave ka arritur në 3,405.

Ndërkohë më shumë se 40 mijë persona janë prekur nga koronavirusi në Itali. Autoritetet italiane i bëjnë apel të gjithë mjekëve dhe infermierëve që kanë dalë në pension gjatë dy viteve të fundit, si dhe atyre të punësuar në struktura private që të vendosen në dispozicion në këto ditë të vështira.

Ekipet kineze të ardhura në ndihmë të popullit italian theksuan se shumë gjëra nuk po funksiononin siç duhej në Itali në luftën ndaj COVID-19.

“Ju me sa duket akoma nuk e keni kuptuar me çfarë keni të bëni. Ne shohim që në Milano ka akoma qytetarë që lëvizin rrugëve, është e pakuptueshme se përse ka akoma metro që punojnë. Nuk shikoj njerëz të mbajnë maska”, tha njëri nga mjekët kinezë.

Evropa është kthyer tashmë në epiqendrën e koronavirusit në botë, por me këto shifra shumë shpejt mund të cilësohet vetëm shteti i Italisë si kryepiqendra e këtij virusi.

Sipas të dhënave të publikuara nga Worldometer, Italia shënon tashmë numrin më të madh të viktimave në botë nga koronavirusi, duke ia kaluar kështu edhe Kinës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Robert Berisha rezulton negativ nga koronavirusi

Robert Berisha ka qëndruar për dy javë në karantinë në konviktin e studentëve në Prishtinë. Ai së bashku me qytetarët e tjerë me t'u kthyer...

Koronavirusi në SHBA/ Dalin shifrat që po demoralizojnë çdokënd

Shifra demoralizuese në SHBA...mbi çerek milion të infektuar e mbi 7 mijë të vdekur. Shtetet e Bashkuara vazhdojnë të jenë epiqendra e pandemisë në rang...

Belgjika shpalli kampionen, kapiteni i Club Brugge: Nuk festoj derisa gruaja të kthehet në shtëpi

Belgjika u bë vendi i parë që shpalli kampionen e kampionatit në tavolinë. Belgët vendosën se në këti momente por edhe në vazhdimin e...

Nuk arriti ta transferonte në verën e kaluar, por Barcelona kishte një pakt “anti Real” me Neymar

Barcelona provoi me të gjitha mënyrat ta transferonte Neymar në verën e kaluar, megjithatë akordi me PSG mungoi. Për sulmuesin interesohej edhe Real Madrid,...

Milani ndryshon kurs, një ish-interist tashmë shihet si “timonieri” i ri

Milan është duke bërë një revolucion në menaxhimin e skuadrës, teksa drejtuesit kërkojnë të rikthejnë skuadrën te suksesi e mbi të gjithë në Champions...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT