E hënë, 21 Qershor, 2021
32.5 C
Tirana

Zvicër/ Shënohen 22 viktima, ulet numri i rasteve të reja

Në Zvicër po shihet një trend i uljes së numrit të rasteve të reja të konfirmuar me koronavirus.

Zyra Federale e Shëndetit Publik raporton se në 24 orët e fundit janë shënuar 76 raste të reja. Ndërsa dy ditët e mëparshme janë regjistruar përkatësisht 88 dhe 112 raste me COVID-19.

Lajmi i keq është rritja e numrit të viktimave, teksa vetëm në 24 orët e fundit janë shënuar 22 viktima. Kështu shkon në 1,779 numri total i personave që kanë humbur jetën nga koronavirusi në Zvicër.

Që nga shpërthimi i pandemisë, Zvicra regjistron më shumë se 29 mijë raste infektimi, prej të cilave 24,500 janë shëruar dhe 3,702 janë ende aktive.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Dorëheqja e Ruçit/ Zheji: E largoi Rama

Artur Zheji: ''Rama konfirmon linjat e tija dhe të gjitha kundravajtjet që ka pasur brenda partisë i fshin. Ata që dolën në fund të...

Bie miti: Sipas FBI-së edhe kriptomonedhat janë të identifikueshme

Javën e kaluar, Departamenti amerikan i Drejtësisë, njoftoi se kishte zbuluar dhe konfiskuar pothuajse gati të gjitha bitcoin-et që ishin paguar në formën e...

10 shprehje nga Servantes, që duhet t’i lexojmë të paktën një herë

"Mos u lut kurrë për diçka që ke mundësi ta fitosh". "Të vërtetën tërhiqe sa të duash, ajo kurrë nuk këputet dhe gjithmonë del mbi...

Kosova padit Malin e Zi, kërkon kthimin e 4.500 metrave katrorë në Budva

Ministria e Drejtësisë së Kosovës ka paditur Komunën e Budvës dhe kompaninë “Sunraf Beach Properties”, duke kërkuar kthimin e rreth 4,500 metrave katror pronë...

Dikur garonte si burrë, sot grua, Laurel Hubbard pranohet në Lojërat Olimpike

Laurel Hubbard do të bëhet sportisti i parë transgjinore që do të garojë në Lojërat Olimpike pasi të jetë zgjedhur për ekipin e grave...