E enjte, 24 Qershor, 2021
19.5 C
Tirana

Zvicër/ 47-vjeçari nga Kosova plagos gruan dhe vajzën, vret veten

Një ngjarje e rëndë ka në Zyrih të Zvicrës, ku një shqiptar nga Kosova vrarë veten në shtëpinë e tij, pasi ka plagosur gruan dhe të bijën.

Dyshohet se ngjarja ka ndodhur si pasojë e një mosmarrëveshje familjare, ndërsa policia kur ka arritur në vendngjarje e ka gjetur 47 vjeçarin të plagosur rëndë, por pa mundur që të mbijetojë.

I ndjeri prej 20 vitesh drejtonte një biznes makinash, ndërsa një person i punësuar te ai thotë se ngjarja e ka befasuar, pasi ai ishte shumë paqësor.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

”Grupi i Ferrit”/ Kualifikohen Franca, Gjermania dhe Portugalia

Përfundojnë dy ndeshjet e grupit F. Hungaria ka befasuar Gjermaninënë “Allianz Arena”, teksa i ka mbyllur këto 90 minuta në barazim 2-2. Hungarezët zhbllokuan...

Euro 2020/ Plotësohet rebusi i 1/8-ave, ja përballjet me eleminim direkt

KALENDARI I 1/8-AVE E Shtunë 26 Qershor Uells vs Danimarkë (18:00, Amsterdam) Itali vs Austri (21:00, Londër) E Diel 27 Qershor Holandë vs Rep. çeke (18:00, Budapest) Belgjikë...

Izraeli paralajmëron masa për shkak të variantit Delta

Izraeli njoftoi të mërkurën (23 qershor) se do të shtyjë lehtësimin e hyrjes së turistëve individualë për shkak të shqetësimeve për përhapjen e variantit...

Blinken: SHBA nuk ka partner e mik më të mirë se Gjermaninë

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken falenderoi të mërkurën Kancelaren e Gjermanisë, Angela Merkel për “udhëheqjen e jashtëzakonshme” duke thënë se “SHBA nuk kanë...

Gara ‘formale” për kreun e AMA shton shqetësimet për lirinë e medias

Komisioni Parlamentar për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik – me deputetë në përfundim të mandatit dhe të ashtuquajturën opozitë parlamentare, vendosi të mërkurën...