Kryesore

“Zoti msus, zoti msus”, ndërron jetë “Coli” te filmi “Debatiku”


               Publikuar në : 17:47 - 22/08/19 Enno

Një tjetër aktor mjaft i njohur për publikun shqiptar ka ndërruar jetë ditën e sotme. Bëhet fjalë për aktorin Shpëtim Zani, i cili njihet nga mbarë publiku shqiptar si “Coli” te filmi “Debatiku”.

Mësohet se aktori ka ndërruar jetë si pasojë e një ataku kardiak, teksa lajmi i ndjerë u bë i ditur nga miqtë e tij, të cilët e kanë shpërndarë në rrjetet sociale.

“Coli” ishte roli i parë dhe i fundit në jetën e tij. Aktori luajti krahas artistëve më të spikatur të asaj kohe si: Sulejman Pitarka, Roland Trebicka dhe me shumë aktorë të tjerë të mëdhenj.

Me siguri të gjithë e mbani mend shprehjen e famshme të tij, në fund të filmit, teksa paralajmëron mësuesin e tij që është në kurth:

“Zoti msus, zoti msus, mos shko me atë, ai është spiun”.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT