E premte, 26 Shkurt, 2021
10 C
Tirana

Zjarri shkrumbon azilin e të moshuarve në Ukrainë, 15 viktima (Video)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Ukrainë, ku 15 të moshuar kanë humbur jetën për shkak se një azil në Kharkiv, është përfshirë nga flakët.

Si pasojë e zjarrit kanë mbetur të lënduar dhe 11 persona të tjerë, shkruan agjencia e lajmeve Reuters.

Ende nuk dihet se cilat shkaqet e zjarrit, ndërkohë siç shihet në vidoen e mëposhtme e gjithë ndërtesa është shkrumbuar.

Presidenti i Ukrainës, Volodimir Zelenskiy i kërkoi Ministrit të Brendshëm të merrte përgjegjësinë e një hetimi të plotë për ngjarjen e rëndë.

Tragjedia ndodhi në zonën e cila njihet se qendër e luftimeve mes ushtrisë ukrainase dhe separatistëve pro-rusë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bardhi kallëzon Ballën në SPAK: Vartësit e tij kërcënojnë qytetarët për votën

Drejtuesi politik i PD në Elbasan, Gazment Bardhi, ka kallëzuar penalisht në SPAK rivalin e tij në këtë qark, Taulant Ballën. Gjatë intervistës në emisionin...

UNICEF sjell në Kosovë shiringa për vaksinën kundër Covid-19

Shefi i zyrës së UNICEF-it (Fondi i Kombeve të Bashkuara për Fëmijë) në Kosovë, Murat Sahin përmes një postimi në llogarinë e tij në...

Kush do i fitojë zgjedhjet e 25 prillit? Del sondazhi i IPSOS

Top Channel në bashkëpunim me gjigantin botëror të sondazheve, kompaninë IPSOS, publikon të dhënat e sondazhit për zgjedhjet e 25 Prillit në emisionin “Open”...

Studimi i ri: Ja çfarë ndikimi ka mbajtja e maskës në rrahjet e zemrës

Studiuesit në Spitalet Universitare Rainboë Babies & Children (UH Rainbow), botuan të mërkurën të dhënat e një studimit të ri, që tregon se mbajtja...

Çfarë fshihet pas dorëheqjes së Bamir Topit nga FRD? Bardhi zbardh detaje

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, njëherazi drejtues politik në Qarkun e Elbasanit, Gazment Bardhi, komentoi mbrëmjen e sotme largimin e Bamir Topit nga...