E shtunë, 24 Korrik, 2021
19.5 C
Tirana

Zjarri shkrumboi fabrikën, drejtori i zjarrfikësve: Rreziku ka kaluar

Një zjarr i përmasave të mëdha përfshiu një fabrikë riciklimi ditën e sotme në Kashar. Drejtori i Shërbimit Zjarrfikës në Tiranë, Shkëlqim Gonxhaj, deklaroi se forcat e fikjes së zjarrit po përqendrohen për të parandaluar përhapjen e flakëve në magazinën ngjitur.

Për fat të mirë tha Goxhaj nuk ka asnjë person të lënduar dhe të gjithë shërbimet janë duke shuar flakët.

“Kemi bashkëpunim me të gjitha shërbimet e zjarrëfikseve nga qytetet e tjera. Rreziku ka kaluar. Nuk ka të lënduar. Jemji drejt izolimit të flakëve”, tha Goxhaj. 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shembet ura në Siberi, bllokohet hekurudha më e gjatë në botë

Vërshimet si pasojë e reshjeve të furishme në Siberi kanë çuar në shembjen e një urë, duke e shkëputur hekurudhën siberiane, më e gjata...

Kina vendos sanksione ndaj shtatë shtetasve amerikanë

Kina njoftoi të premten se po vendos sanksione ndaj disa shtetasve amerikanë në përgjigje të sanksionimit nga ana e Shteteve të Bashkuara të shtatë...

KPK, pikëpyetje për pasurinë dhe profesionalizmin e prokurores Daniela Sulaj

Prokurorja Daniela Sulaj, e komanduar si inspektore pranë Inspektoriatit të Lartë të Drejtësisë, u përball të premten më 23 korrik me Komisionin e Pavarur...

Gjykata i refuzon kërkesën për liri, Hashim Thaçi mbetet në paraburgim

Gjykata Speciale e Hagës ka marrë vendim që t’i refuzohet kërkesa ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, që ky i fundit të mbrohet në liri. Edhe...

Koronavirusi, Manastirliu tregon numrin e të vaksinuarve në 24 orët e fundit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka publikuar shifrat e të vaksinuarve kundër koronavirusit në vend. Manastirliu bën me dije, se mbi 13...