Bota

Zjarri i madh përfshin spitalin, alarmohen autoritetet gjermane


               Publikuar në : 16:16 - 10/09/19 user tir

Si pasojë e një zjarri i cili përfshiu spitalin e Duseldorfit, në Gjermani, një person ka ndërruar jetë dhe 72 persona të tjerë kanë mbetur të plagosur. Shkaku i zjarrit në Spitalin Marien është ende i paqartë.

Raportohet se fillimisht flakët ranë në katin e dytë në dhomën e pacientit që humbi jetën, ndërkohë në vijim ato janë përhapur në pesë katet e spitalit, raporton “The Local”.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT